Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Afrika’da Filistin Desteği: Dakar’da Filistin Yürüyüşü

Afrika’da Filistin Desteği: Dakar’da Filistin Yürüyüşü

haber haber -
32 0

Afrika’da Filistin Desteği Gösterisi Dakar’da Yapıldı

Afrika Arabuluculuk, Yönetim ve Çatışma Çözümü Örgütü (AMGRC) ile Filistin’in Dakar Büyükelçiliği organizasyonuyla Dakar’daki Malick Sy Caddesi’nde bulunan Milinaire Anıtı’na yüzlerce kişi toplandı.

Büyükelçiler ve Göstericilerden Filistin Desteği

Gösterinin organizatörleri tarafından dağıtılan Filistin bayraklı beyaz tişörtler giyen kalabalık, “Özgür Filistin”, “Katil İsrail”, “Filistin’i özgürleştirin” sloganları attı.

Gösteriye Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Nur Betnano Sağman, Filistin’in Dakar Büyükelçisi Nasser Abdallah, Pakistan’ın Dakar Büyükelçisi Saime Sayed ile Lübnan, Küba ve Libya’nın Dakar Büyükelçileri de katıldı.

Filistin Büyükelçisi Abdallah ve Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Sağman’ın Açıklamaları

Filistin Büyükelçisi Abdallah, Senegal halkının Filistin’e desteğini görmekten mutluluk duyduğunu belirterek, “Afrika ülkeleri de zaman içerisinde Filistin konusundaki duruşunu sağlamlaştıracaktır.” dedi.

Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Sağman ise, Betnano giriş “Artık dünyanın bu zulme bir ‘dur’ demesi gerekiyor. 2024 yılındayız, Filistin meselesini çözmemiz lazım.” ifadelerini kullandı ve Türkiye’ye Filistin konusundaki hassasiyet nedeniyle büyük bir teveccüh olduğunu belirtti.

Pakistan’ın Dakar Büyükelçisi ve Türk Şefin Açıklamaları

Pakistan’ın Dakar Büyükelçisi Sayed, Pakistan halkı ve devletinin Gazze ile dayanışma içinde olduğunu vurgulayarak, Filistin davasını sonuna kadar savunacaklarını Betnano direct söyledi.

Türk şef Yunus Emre Akkor ise, “Bugün, yarın ve daima Filistin’in yanındayız.” diyerek soykırıma karşı durulması gerektiğine dikkat çekti.

İlgili Yazılar