Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Ankara Şereflikoçhisar’da CHP’li Belediye Başkanı Usulsüzlükleri Açıkladı

Ankara Şereflikoçhisar’da CHP’li Belediye Başkanı Usulsüzlükleri Açıkladı

haber haber -
18 0

CHP’li Mustafa Koçak AKP Dönemindeki Usulsüzlükleri Eleştirdi

Ankara Şereflikoçhisar’da Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Mustafa Koçak, AKP döneminde gerçekleşen usulsüzlükleri detaylı bir şekilde anlattı. Önceki dönem AKP’li belediye başkanı Memiş Çelik’in, kendisi hakkında sarf ettiği “5 yıl boyunca yönetemez” sözlerine sert tepki gösteren Koçak, “Borçlarla ilgili brandayı asınca birilerinin zoruna gitti” ifadesini kullandı.

Borçlarla İlgili Çarpıcı Açıklamalar

Belediyenin mevcut durumda toplam 113 milyon 665 bin lira borcu olduğunu belirten Koçak, “Seçime az bir süre kala Şubat ve Mart aylarında borçlar alınmış. Şereflikoçhisar gibi küçük bir ilçede 29 milyon 677 bin gibi yüksek bir borcu esnaftan almışlar” şeklinde konuştu.

İşe Alım ve Maaş Verme Sürecinde Yaşananlar

Koçak, AKP’li isimlerin seçim sürecinde belediyede işe alındığını ve bu yolla maaş verildiğini iddia etti. Koçak’ın açıklamalarına göre eski başkan Memiş Çelik, kendi adaylığını garanti altına almak amacıyla AKP kadın kolları üyeleri ve parti üyelerinden kişileri 4 aylığına işe alıyordu. Bu kişilerin seçim sürecinde faaliyette bulunduğu belirtilirken seçim öncesinde işe alınanların tamamının işine son verildiği vurgulandı.

İlgili Yazılar