Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Arap Bakanlar, BM Güvenlik Konseyi’nde UNRWA İçin Konuştu

Arap Bakanlar, BM Güvenlik Konseyi’nde UNRWA İçin Konuştu

haber haber -
20 0

Cezayir Dışişleri Bakanı Ahmet Attaf: “UNRWA Filistin Halkının Son Umudu”

Cezayir Dışişleri Bakanı Ahmet Attaf, BM Güvenlik Konseyi’nde düzenlenen UNRWA oturumunda yaptığı konuşmada, UNRWA’yı Filistin halkının yaşadığı trajedi boyunca tutunduğu son umut olarak gördüklerini belirtti. Attaf, UNRWA’nın İsrail’in hedefi haline geldiğini ve finansmanının azaltılmak istendiğini vurgulayarak uluslararası toplumu UNRWA’yı korumaya çağırdı.

Ürdün Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ayman Safadi: “UNRWA İnsani Çabaların Omurgası”

Ürdün Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ayman Safadi, BM Güvenlik Konseyi’nde yaptığı konuşmada, Gazze’deki insani çabaların omurgasını oluşturan tek kurumun UNRWA olduğunu belirterek, İsrail’in UNRWA’yı hedef aldığını ve bunu engellemeleri gerektiğini söyledi. Safadi, UNRWA’nın vazgeçilmez olduğunu ve özellikle çocukların açlıktan öldüğü bir zamanda daha fazla ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan: “UNRWA, Umut Veren Yaşam Hattı”

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına dikkat çekerek BM Güvenlik Konseyi’nin bu duruma dur demediğini belirtti. Bin Ferhan, UNRWA’nın Filistin’deki rolünün açık ve vazgeçilmez olduğunu vurgulayarak, İsrail’in UNRWA’yı hedef almasının Filistinlilerin tek umut kaynağına zarar verdiğini ifade etti.

Mısır’ın BM Daimi Temsilcisi Usame Abdulhalik: “UNRWA, İnsani Yardımların En Harika Örneğini Sunuyor”

Mısır’ın BM Daimi Temsilcisi Usame Abdulhalik, İsrail’in UNRWA’yı itibarsızlaştırmaya çalıştığını ancak ajansın çalışanlarının insani yardım çalışmalarının en harika örneklerini sunduğunu belirtti. Abdulhalik, bazı ülkelerin UNRWA’ya sağladığı fonları durdurmaya yönelik gerekçelerin ikna edici olmadığını söyledi.

İlgili Yazılar