Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Avrupa Parlamentosu Seçimleri İçin Von der Leyen Roma’da

Avrupa Parlamentosu Seçimleri İçin Von der Leyen Roma’da

haber haber -
9 0

Von der Leyen, Forza Italia Lideri Tajani ile Gençlerle Buluştu

Almanya Başbakanı Ursula von der Leyen, Avrupa Parlamentosu seçimleri için Roma’ya geldi ve Avrupa Halk Partisi (EPP) grubunda yer alan Forza Italia’nın lideri Antonio Tajani ile buluştu.

Von der Leyen’den Rusya-Ukrayna Savaşı Açıklaması

Roma ziyareti sırasında von der Leyen, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Von der Leyen, “Putin bombalamayı durdurursa, ertesi gün barış görüşmeleri yapılabilir. Ama barış süreci, Ukraynalılar tarafından yönetilmeli. Bunu yapmak onların hakkı.” şeklinde konuştu.

Von der Leyen’e Protesto

Von der Leyen, gençlerle buluşmak için toplantı mekanına gelirken, “Utanın” ve “Özgür Filistin” sloganları eşliğinde bir protestoyla karşılaştı.

Rusya’nın Ukrayna Saldırısı ve AB Savunma Politikaları

Özel bir televizyon kanalına verdiği demeçte von der Leyen, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının kıtadaki güvenlik algısını değiştirdiğini belirterek, ortak savunma konusunun önem kazandığını vurguladı. AB’nin bir sonraki uzun vadeli bütçesinde savunma harcamalarını artırma ihtiyacını da dile getirdi.

İtalya Başbakanı Meloni ile Görüşme Gerçekleşmedi

İtalyan basını, von der Leyen’in Roma ziyareti sırasında İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile görüşmemesinin dikkat çekici olduğunu yazdı.

İlgili Yazılar