Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Azerbaycan’da Eğitim: Buraya Taşınmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Azerbaycan’da Eğitim: Buraya Taşınmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

haber haber -
35 0

Azerbaycan’da Eğitim: Buraya Taşınmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Azerbaycan, Avrasya’nın Kafkasya bölgesinde bir ülkedir. Kuzeyde Rusya, doğuda Gürcistan, güneyde Ermenistan ve batıda İran ile sınır komşusudur.

Ülkenin dört bin yıl öncesine dayanan zengin bir tarihi var. Azerbaycan toprakları ilk olarak Tunç Çağı’nda krallıklarını Colchis’te kuran Kafkas Arnavutları tarafından iskan edildi. Bölge MÖ 714’te Urartu’nun ve ardından MÖ 387’de Ermenistan’ın bir parçası oldu ve 1918’de Azerbaycan olarak bağımsızlığını kazandı.

Azerbaycan, 2016 itibariyle 24 milyar varil (3,2 km³) petrol ve 32 trilyon metreküp (8 trilyon fit küp) doğal gaz olarak tahmin edilen, dünyanın en büyükleri arasında yer alan petrol ve gaz rezervlerine sahip, kaynak açısından zengin bir ülkedir. BP Statistical Review 2017’ye göre, kanıtlanmış petrol rezervleri Suudi Arabistan’ın ardından ikinci sırada yer aldığı ve doğal gaz rezervleri 2016 itibariyle küresel olarak 10. sırada yer aldığı için enerjiyle ilgili çoğu listede yer alıyor

Azerbaycan’da Yurtdışında Eğitim Alınacak En İyi Yerler

Azerbaycan yurtdışında eğitim almak için mükemmel bir yerdir. Birçoğu dünyanın en iyileri arasında yer alan çeşitli üniversitelere sahiptir ve diğer ülkelere kolay erişim sağlayan bir bölgede yer almaktadır.

Öğrencilerin yurtdışında eğitim almayı seçmelerinin birçok farklı nedeni vardır. Bazıları yeni bir dil veya kültür öğrenmek isterken, bazıları da başka bir ülkede yaşamayı deneyimlemek ister. Sebebiniz ne olursa olsun, yurtdışında okumak inanılmaz bir öğrenme deneyimi ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir yol olabilir. Daha fazla bilgi için Bakü Devlet Üniversitesi iletişim numaralarından iletişime geçebilirsiniz

Azerbaycan’da Yurtdışında Eğitim İçin En İyi Üniversiteler

Azerbaycan zengin bir tarihe sahip bir ülkedir. Birçok farklı imparatorluğa ve medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ülke aynı zamanda güzel manzaraları, farklı kültürleri ve dost canlısı insanlarıyla da tanınır.

Azerbaycan’da yurtdışında okumak için en iyi üniversiteler Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi, Azerbaycan Teknik Üniversitesi ve Azerbaycan Diplomasi Akademisi’dir.

Bakü Devlet Üniversitesi, QS World University Rankings 2019 tarafından Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Üniversite, uluslararası ilişkiler ve hukuk ile beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanlarında dereceler sunmaktadır.

Azerbaycan’da Yurtdışında Eğitim Almak İçin En Önemli 5 Neden

1- Azerbaycan halkı dünyanın en dost canlısı insanları arasındadır.

2- Ülke, petrol ve gaz rezervleri ile doğal kaynaklar açısından zengindir.

3- Azerbaycan zengin bir tarihe ve kültüre sahiptir, ziyaret edilecek birçok antik yer vardır.

4- Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gelişen bir sanat ortamı var.

5- Azerbaycan’da yurtdışında eğitim programları için çok sayıda fırsat var.

Azerbaycan’da yurt dışında eğitim almanın birçok nedeni var – kendi başınıza bulabileceğinizden çok daha fazlası var!

Neden Yurtdışında Azerbaycan’da Eğitim Almalısınız?

Azerbaycan Orta Doğu ve Orta Asya’da bir ülkedir. Zengin kültürü, güzel doğası ve sıcakkanlı insanlarıyla tanınır.

Azeri dili, Azerbaycan’da konuşulan resmi dillerden biridir. Dünyanın en eski dillerinden biridir ve Hint-Avrupa köklerine kadar uzanan bir kelime dağarcığına sahiptir.

Azerbaycan’da İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, İspanyolca ve Türkçe dillerinde eğitim veren birçok üniversite bulunmaktadır. Bu üniversiteler, Avrupa’daki en iyi yurtdışı eğitim programlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir