Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Bakan Tekin’den Eğitim Gündemine İlişkin Açıklamalar

Bakan Tekin’den Eğitim Gündemine İlişkin Açıklamalar

haber haber -
16 0

Atatürk ve Cumhuriyet Değerleriyle İlgili İddialar

Bakan Tekin, TV100 canlı yayınında 2017’deki müfredat değişikliğiyle ilgili iddialara yanıt verdi. “Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine ilişkin konuların azaltıldığı” iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, herhangi bir veriye dayanılmadığını vurguladı.

Öğretmen Atamaları ve 2023 KPSS

Bakan Tekin, AK Parti iktidarları döneminde yapılan 799 bin 517 öğretmen atamasını dile getirerek, %75’in üzerindeki öğretmenin kendileri tarafından atandığını belirtti. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da en fazla sayıda atama yapmak istediğini ifade etti ve 2023 KPSS puanı sürecini yürüttüklerini söyledi.

LGS Tarihi ve Ücretsiz Yemek

Bakan Tekin, Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) değişiklik olmayacağını belirtirken, deprem bölgelerindeki okullarda ücretsiz yemek hizmetinin devam ettiğini ve ekonomik koşullar göz önünde bulundurularak konunun değerlendirildiğini açıkladı.

STK İle Protokoller ve Öğretmenlik Meslek Kanunu

Bakan Tekin, Sivil Toplum Kuruluşları ile protokoller konusunda yapılan tartışmalara değinerek, cemaat ve tarikatlarla protokol imzalayamayacaklarını belirtti. Ayrıca, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda yapılacak değişiklikler hakkında çalışmaların devam ettiğini ve mayıs ayı içerisinde yasalaşmasını öngördüğünü söyledi.

İlgili Yazılar