Başarının Sırrı Başer’de

Sağlık sektöründe ki açık her geçen gün büyüyor. Dolayısı ile geleceği garanti olsun ve iş kaygısı çekmeyeyim diyen gençlerin tercih sağlık sektöründe ki meslekler oluyor. Son yıllarda oldukça revaçta olan sağlık bakım teknisyenliği ve hemşire yardımcılığı bölümleri özel sağlık meslek lisesi olan Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde okutulan bölümlerden olup okul meslek bilincine sahip ve mesleki becerileri tam manası ile öğrencilere aktaran güçlü ve deneyimli bir branş öğretmen kadrosuna sahiptir. Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2012 – 2013 eğitim öğretim yılında özel sağlık koleji olarak açılmış ve o dönem itibariyle öğrenci kayıtlarına başlamıştır. Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi sağlığınız bizimle emin ellerde sloganı ile eğitimde ki tüm modern öğretim tekniklerini kullanıyor.

Nasıl kayıt olunur?

Okula kayıt olmak isteyen öğrencilerin sağlık sektöründe çalışacağı düşünülünce ilk olarak tam teşekküllü bir hastaneden rapor almak gerekiyor. Okul özellikle kekemeliği, psikolojik hastalıkları, şaşılığı ve görme kaybı olan öğrencilerin, bulaşıcı hastalığı olan öğrencilerin kayıtlarını almıyor. Liselere geçiş sınav sonuç belgesi, 12 adet vesikalık fotoğraf, ilköğretim mezuniyet diploması ve okuldan temin edilen ön kayıt bildirim formu ile okula kayıt için öğrenci velisinin başvurusu gerekiyor.

Okul ücretli midir?

Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi özel bir sağlık lisesi olduğu için okulun yıllık ücretleri vardır. Ancak devlet teşviki kazanan öğrencilerden cüzi bir ücret alınır. Bu konuda okul yetkilileri ile görüşmelisiniz.

İlgili Makaleler