Bebeklerini Kucaklarına Almaya Gün Sayanlar için Hastane Çantasında Olması Gereken 5 Ürün

Bebeklerini Kucaklarına Almaya Gün Sayanlar için Hastane Çantasında Olması Gereken 5 Ürün

Ailenize katılacak olan yeni üyenin çeşitli ihtiyaçlarına yönelik yapabileceğiniz alışverişleri tamamladıysanız sıra yavaş yavaş doğum günü için hazırlık yapmaya gelmiş demektir. Ebeveynlerin bebeklerinin dünyaya geleceği gün her türlü ayrıntıyı göz önünde bulundurulmaları önemlidir. Planlardan bazıları doğum öncesi için yapılırken bazıları doğum sonrasında oluşabilecek ihtiyaçları kapsar.

Hastane çantaları, doğum sonrasında ortaya çıkabilecek ihtiyaçlara yönelik olarak geliştirilmelidir. İçerisinde bebeğin, sizin ve refakatçi olarak hastanede kalacak olan yakınınızın ihtiyaç duyabileceği eşyaları barındırmalıdır. Detaylı bir ihtiyaç listesi olarak ele alabileceğiniz çantayı hazırlarken ince ayrıntılara dahi dikkat etmelisiniz.

  1. Göğüs Ucu Kremi

Hastane çantanızda mutlaka yer alması gerekenler arasında göğüs ucu kremleri yer alır. Doğal içerikli göğüs ucu kremleri emzirme döneminde de en büyük destekçileriniz arasındadır. Kremleri seçerken içeriğine dikkat etmeniz güvenli bir kullanım açısından önemlidir.

  • Gece Pedi

Çanta içerisinde eksik olmaması gereken bir diğer ürün konforlu ve etkili koruma sağlayabilecek gece pedleridir. Orta düzeydeki emici bölge kilit sistemleri çamaşırları en iyi şekilde koruyabilecek etkiye sahiptir. Kanatları yumuşak dokuya sahip olan pedler pratik kullanımıyla doğum öncesindeki en büyük yardımcılarınızdandır.

  • Emzik

Bebeğin emme ihtiyacını karşılayabilecek olan emzikler ekstra yumuşak yapılarıyla bebeğinizi uyurken dahi rahatsız etmeyecek özelliklerdedir. Dilin doğru şekilde hareket edebilmesi için eğimli tasarıma sahiptir. Yeni dünyaya gelen bebeğiniz için çantanızda her daim bulundurmak isteyecekleriniz arasında emzikler de bulunur.

  • Kıyafetler ve İç Çamaşırları

Hastane çantanızda yedek kıyafetler ve iç çamaşırlarına da yer ayırabilirsiniz. Böylelikle hijyeninizi korurken aynı zamanda kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Bu kıyafetler ve iç çamaşırları arasında refakatçi, bebek ve kendiniz için ürünlere yer verebilirsiniz.

  • Bebek Kıyafetleri

Bebekler için uygun yapıdaki çıtçıtlı body, zıbın, eldiven, patik ve şapka gibi birçok farklı kıyafeti çantanızda mutlaka bulundurmalısınız. Bebek hastane çıkışı çantalarında yer alması gereken bu kıyafetlerin bebeğinizin cildi ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Bebeklerin hassas cildine uyum sağlayabilecek ürünler ile doğum sonrasında bebeğinizi güven altına alabilirsiniz.

Etiketler