Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemi

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemi

Burun estetik tedavisi gelişen imkanlar ile yapılan ve kişiyi daha sağlıklı ve daha estetik bir burun görünümüne sahip kılan bir tedavi işlemidir. Bu işlem kişi için son derece gerekli olup aksi taktirde kişi sağlık veya görünüm bakımından hayata son derece olumsuz bakabilir.

Burun estetiği tedavisi son derece etkili bir işlemdir. Bu tedaviyi olacak olan kimseler genel olarak burnunda tıbbi veya estetik olarak sorun bulunan kimselerdir. Burun estetik tedavisi genel olarak gen ya da sonradan oluşan nedenlerden dolayı kişiye uygulanır. Estetik anlamda kişinin olumsuz etkilenmesi ve sosyal hayatına etkisi ile burun estetik tedavisi tercih edilir. Bu sayede kişiler hayal ettikleri görünümüne sahip olabilirler.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetik tedavisi genel olarak iki şekilde yapılır. Öncelikle her iki yöntemde de kişiye anestezi işlemi yapılır. Açık burun ameliyat ve kapalı burun ameliyat olarak da iki farklı şekilde uygulanması yapılır.

Açık burun ameliyat işlemi genel olarak daha ileri seviyede bulunan sorunlar için tercih edilip bu işlemde burunun içinin tamamen görülmesi sağlanır. Kapalı burun ameliyat işlemi ise daha az ileri seviyede bulunan burun sorunlarına uygulanır. Bu sayede kişiler en etkili burun estetiğitedavisini olmuş olur.

Kimlere Uygulanır?

Tercih edilen burun estetiği fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Burun estetiği tedavisi bu tedaviye engel sağlık sorunu bulunmayan hemen hemen herkese uygulanan bir işlemdir. Kadın erkek her iki gruba uygulanan bu tedavi işlemi burnunda tıbbi ve estetik kaygılar nedeni ile başvuran kişilere uygulanabilir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetik tedavisi burnunda et, kemik, kıkırdak, eğrilik, kemer gibi sorunlar bulunan kimselere uygulanan bir işlemdir. Aynı zamanda estetik kaygılar nedeni ile de bu tedavi işleminin uygulanması yapılabilir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetik tedavisi öncesi kişiler burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yapması tavsiye edilir. Aynı zamanda tedavi öncesi sigara ve alkol kullanımını en az seviyeye indirmeleri tavsiye edilir. Sigara kişinin vücudunda bulunan oksijen miktarını en az seviyeye indirmiş olduğu için kişinin de daha geç iyileşmesine sebebiyet verir. Bu nedenden dolayı öncesi ve sonrasında bir müddet ara verilmesi tavsiye edilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Tercih edilen burun estetiği tedavisi sonrası kişilerin bilmesi ve dikkat etmesi gereken belirli konular vardır. Kişiler bu hususlara dikkat ederek son derece iyi bir tedavi süreci geçirmiş olurlar. Burun estetiği tedavisi sonrası kişiler burun bölgesine herhangi bir darbe almamaya özen göstermelidir.

Aynı zamanda bol bol dinlenmeleri tavsiye edilip ağır iş ve ağır egzersiz gibi şeylerden kaçınmaları tavsiye edilir. Bununla birlikte verilen ilaçları en doğru şekilde kullanıp rutin kontrolleri aksatmamaları gerekir.

Burun Estetiği Fiyatları  

Burun estetik tedavisi olacak olan kimselerin merak ettiği bir konu burun estetiği fiyatlarıdır. Bu tedavi işlemi için öncelikle kişiler detaylı ve kapsamlı bir araştırma içerisine girerek en deneyimli ve en tecrübeli doktor adayını bulması tavsiye edilir. İyi bir doktor iyi bir tedavi olup aksi taktirde kişinin sağlık durumu olumsuz etkilenemez. İstenilen özelliklere sahip olan doktor adayı bulunduktan sonra aralarından en uygun fiyat garantisi sunan tercih edilir.

Bu sayede kişiler hem kaliteli hizmet almış olup hem de bunu en uygun fiyata getirebilirler. Bununla birlikte burun estetiği fiyatlarıkonusunu etkileyen bir diğer faktör ise kişinin tercih etmiş olduğu tedavi yöntemi ve seans işlemidir.

https://www.sapphirehealthclinic.com/tr/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

Etiketler