Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun estetik tedavisi kişide meydana gelen estetik veya tıbbi sorunlardır. Bu sorunlar genel olarak kişinin sosyal hayatına olumsuz etki ederken kişinin tıbbi sorunlar ile karşılaşmasına da sebebiyet verir.

Belirli nedenlerden dolayı burun estetiği tedavisi olacak olan kimseler burunda sağlık sorunu yaşayan kimselerdir. Bu sorun tedavi edilmez ise geçme göstermez. Bu da kişiyi son derece olumsuz etkiler. Uygulanan burun estetiği tedavisinin yaş sınırı yoktur.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Burun estetik tedavisi genel anestezi altında aynı zamanda solunum tüpü gerekerek yapılan bir işlemdir. Burnun içinden veya burnun dışından burun delikleri arasından küçük bir kesi ile kemik ve kıkırdaklar hedeflenen şekilde yeniden düzenlenir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burun estetik tedavisi olacak olan kimseler genellikle burnunda kişinin nefes almasına veya estetik görünümüne zarar veren etkenler bulunan kimselere uygulanan bir tedavidir. Son derece etkili sonuçlar görmek muhtemeldir.

Burun Yapısı Nedir?

Burun yapısı genel olarak üç farklı bölümde incelenir. Burnun en alt tabakasında kemik ve kıkırdak yapıları bulunur. Kemik yapı uç kemikten ve kıkırdak üç kıkırdaktan meydana gelir. Kemik zarı kıkırdak zarı ve bağ dokusu olarak bilinir.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

Uygulanan burun estetiği fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kişinin tedavi ve yöntemine göre fiyatta farklar olabilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetik tedavisi genel anestezi altında yapılır. Cerrahi işlemde burnun hemen altında veya içinde küçük bir dış kesi ile meydana gelir. Bu cerrahi işlem ile birlikte kemik ve kıkırdak hedeflenen sonuçlara göre ayarlanır.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetik tedavisi kişinin burnunda et kemik kıkırdak eğrilik gibi sorunların oluşmasından sonra yapılan bir tedavi işlemidir. Bu sorunlar kimi zaman Kişinin nefes almasına zarar verebilir. Bu da vücutta diğer sorunlara neden olabilir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burun estetik tedavisi kişinin estetik görünümüne zarar veriyor ise tedavi şarttır.  Bu tedaviyi olacak kimselerin bu tedaviye engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmaması tavsiye edilir. Ayrıca, devamlı kullanılan ilaç varsa onlar da doktora bildirilmelidir.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Kişinin ihtiyacına göre uygulanan bu işlemde genel olarak on sekiz yaş üstü tavsiye edilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Burun estetik tedavisi açık ameliyat ve kapalı ameliyat olarak iki farklı şekilde yapılır. Açık ameliyat daha ileri seviyede bulunan sorunlar için tercih edilirken aynı zamanda kapalı burun estetiği tedavisi daha az ilerlemiş sorunlar için tercih edilir. Bununla birlikte açık ameliyatta kişinin burun içi tamamen görülebilir. Kapalı burun ameliyatı ise eğrilik sorunlarından sonra tercih edilir.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetik tedavisi olacak olan kimselerin tedavi sonrası bilmesi ve dikkat etmesi gereken belirli konular vardır. Bunlardan başlıca olanı kişinin yara olan bölgeye herhangi bir darbe almamasıdır. Aynı zamanda rutin kontrolleri aksatmaması gerekirken ilaç kullanımına son derece özenli davranması tavsiye edilir. Uygulanan burun estetiği fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Burun Estetiği Fiyatları

Öncelikle kişi detaylı ve kapsamlı bir araştırma içerisine girerek en kaliteli hizmet veren doktor adayı tercih edilmesi gerekir. İstenilen özelliklere sahip olan doktor adayı bulunduktan sonra aralarından en uygun fiyat garantisi sunan tercih edilir. Bu şekilde kişiler burun estetiği fiyatları en uygun şekilde bulup en kaliteli hizmeti alma şansı yakalamış olur.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

Etiketler