Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiği her zaman en çok başvurulan estetik ameliyatlarından birisi oldu. Bunun nedeni de yüzümüzün tam ortasında yer aldığı için burnumuzun dış görüntümüz için çok önemli olmasıdır. Burun ameliyatı bir insanın yüzünün tamamen değişmesini ve neredeyse yepyeni yüz hatlarına sahip olmasını sağlar. 

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Burnun yüzle orantılı ve çok daha uyumlu görünmesi için yapılan ve aynı zamanda nefes alma, eğrilik, burun eti gibi sorunların çözülmesini de sağlayan ameliyatlara burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı denir. Bu ameliyat hem işlevsel hem de estetik açıdan önem taşır. Her iki açıdan da tatmin edici sonuçları vermesi için mutlaka alanında uzman ve deneyimli bir cerrah tarafından gerekli şartları sağlayan bir sağlık merkezinde yapılması gerekir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Ameliyat öncesinde hasta ve doktor arasında burunla ilgili estetik problemler ve hastanın ameliyattan beklentileri, eğrilik ya da rahat nefes alamama gibi işlevsel sorunlar görüşülür. Bu ameliyat genel olarak genel anestezi altında yapılır ve en az bir buçuk en çok da iki buçuk saat sürer. Çok özel sorunlar bir araya gelmişse de dört saate kadar sürmesi de mümkündür.

Burundaki problemlere göre genelde burnun içinden ya da iki delik arasından kesi yapılır. Burnun içindeki mukoza ve burnun üzerindeki deri burun kemiği ve kıkırdak yapısından ayrılır. Kemik ve kıkırdakta istenilen değişiklikler yapılarak işlem sonunda bu kısımlar yeniden birleştirilir.  

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Çok önemli bir hastalığı olmayan ve genel anlamda sağlıklı olan herkes rinoplasti yaptırabilir. Sadece estetik kaygılarla yapılırsa da doktor ve hasta ameliyat öncesinde hastanın beklentilerine göre nasıl yapılacağı konusunda bir karar verilir. Hastanın ihtiyaçları ve ameliyatın ayrıntıları da burun estetiği fiyatları konusunda belirleyici olur.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat yapılmadan önce hastanın alkol ve sigaradan uzak durmaya başlaması gerekir. Ameliyat sonrasında da hasta sağlıklı beslenme ve yaşamaya devam ederse ve bunları kullanmazsa çok daha kısa sürede iyileşebilir.

Ayrıca hem ameliyat öncesi hem de sonraki süreçte hasta kan sulandırıcı kullanıyorsa buna da bir süre ara vermelidir. İlk bir ya da iki hafta belli morluklar ve şişlikler olması normaldir. Buz koyma ve doktorun verdiği ölçülerde ağrı kesici kullanma gibi yöntemlerle bu sorunlar çözülebilir. 

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Ameliyat sonrasında hasta aynı gün taburcu edilebilir. Ama herhangi bir kanama riskine karşılık hastalar genelde birkaç gün sonra çıkarılır. Hastanın ameliyat sonrasında dinelip ağır işlerden kaçınması gerekir. Şişlik ve morlukların geçme süresi kişiden kişiye değişse de birkaç haftayı geçmeyecektir.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Herhangi bir kanama riskine karşılık hasta en az bir gece hastanede kalmalıdır. Burun estetiği fiyatları ise ameliyat sırasında yapılan uygulamalara göre değişir. Eğer silikon levha ve termoplastik alçı kullanılmışsa bunların ne zaman çıkarılacağına göre hasta İstanbul’da ne kadar kalacağına karar verir. 

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Ameliyatın hemen sonrasında hastalar kısa sürede toparlanabilse de taburcu için en az bir gece beklenir.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur mu? Morluk ya da Şişkinlik Olur mu?

Ameliyat sonrası şişlik ve morluk olması normaldir. Bunların geçme süresi de kişiden kişiye değişebilir. Ancak genelde çoğu hasta en geç iki hafta içerisinde bu sorunların büyük bir kısmından kurtulur. 

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları her hasta ve her ameliyat için farklıdır. Hastalar burun estetiği konusunda güvenilir ve uzman birisine başvurmalı ve bu konuda risk almamaya özen göstermelidir.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ bilgi için hemen tıklayın.

Etiketler