Büyük Boy Saklama Kabı Kullanım Alanları

Bu mükemmel  Plastik saklama kabı büyük boy , küçük veya daha büyük eşyaları saklamak için idealdir. Bu büyük saklama kabı 100 litre alabilir ve paranızın tam karşılığını sunar! Ev taşımak veya genel depolama için idealdir.

Plastik depolama yelpazemizin daha fazlasını keşfedin, stoklarımızda çok çeşitli ürünler var.Plastik kaplar , yalnızca veya kısmen plastikten yapılmış kaplardır . Plastik konteynerler ya olarak her yerde bulunan tek kullanımlık veya yeniden kullanılabilir / dayanıklı plastik bardak , plastik şişeler , plastik torbalar , köpük yemek kapları , Tupperware , plastik borular , kabuklu , kozmetik kapları kadar, ara dökme mal konteynerleri ve yapılmış konteynerlerin çeşitli oluklu plastikten . Tüm ambalaj sektörükarton ve diğer malzemelerin yanı sıra büyük ölçüde plastik kaplara veya bir miktar plastik içerikli kaplara (örneğin plastik kaplama veya kompozit malzemeden yapıldığında ) bağlıdır . Gıda depolama günümüzde plastik ağırlıklı olarak güvenir gıda depolama kapları .

Temel ama önemli bir ayrım, tek kullanımlık/ tek kullanımlık ve çok amaçlı /dayanıklı kaplar arasındadır. İlki, küresel plastik atıkların önemli bir bölümünü oluşturur (örneğin diş macunu kapları, gıda dağıtım köpük kapları , çoğu plastik şişe vb.).

Konteyner uygulamalarının çokluğu nedeniyle, plastik türleri çok çeşitlidir. Malzeme çeşitliliği nedeniyle (kombinasyonlar istisna değildir), şişeler gibi bazı kaplar geri dönüştürülebilir olsa da atık, açıkça görülebilen plastik kirliliğinin önemli bir bölümünü oluşturacaktır .

Plastik, fiyatı , kalıplanabilirliği / şekillendirilebilirliği , dayanıklılığı ve hafifliği nedeniyle konteyner imalatında ahşap , karton ve metal gibi geleneksel malzemelerin yerini almıştır . [1] Pamuklu torbalar, karton kutular ve alüminyum kutular gibi alternatifler genellikle daha büyük ekolojik ayak izlerine sahiptir, çünkü bunlar üretim ve nakliye için plastik eşdeğerlerine göre daha fazla enerji ve su kullanır. [2] Ayrıca, çok az ülkede plastikten çevreye daha az zararlı olduğu düşünülen malzemelerin geri dönüştürülmesi için tesisler bulunmaktadır. Çoğu durumda, bu güvenli olduğu iddia edilen ambalaj, doğal manzaraya atık şeklinde girer.[3]

Son zamanlarda, polistiren ve polikarbonattan yapılmış bazı su şişeleri, gelişmiş lazer spektroskopi yöntemi ile kontaminasyon açısından incelenmiştir. [4]   İncelenen örneklerde eser elementler olarak alüminyum ve siyanür bulunmuştur ancak Amerika Birleşik Devletleri gıda ve ilaç idaresine (FDA) göre toksik elementler olarak kabul edilmektedir. 1997’de FDA, paketleme ürünlerinin güvenliğini belirlemek için bir düzenleyici sistem olan Paketleme ve Temas Maddeleri’ni kurdu. Kimyasal katkı maddeleri, kaplamalar, kağıt veya polimerler gibi ‘gıdaya dokunan malzeme’ üretenler, piyasaya sürmeden önce FDA’dan haklarını almalıdır. [5]

Etiketler

newstanitim