Çarpıcı sonuç!

ABD’de yapılan bir araştırma, makarna yemenin bugüne kadar bilinenin aksine kilo aldırmadığını bir kez daha ortaya koydu. Toronto Üniversitesi’nde düşük glisemik indeksli diyet program araştırmasına katılan 2 bin civarındaki kişi, diğer karbonhidratları tüketmek yerine haftada ortalama 3 porsiyon makarna tüketerek kilo verdi.

Toplumda yıllardır hakim olan makarnanın kilo aldırdığı şeklindeki tez, ABD’deki Toronto Üniversitesi’nde yapılan araştırma ile bir kez daha çürütüldü.

Makarna yiyerek kilo verdiler!
Daha önce yapılan araştırmalarda makarnanın tek başına tüketildiğinde veya glisemik indeksi düşük bir diyete eklendiğinde vücudunuzdaki sindirimi hızlandırarak yiyecekleri glukoza çevirdiği ortaya çıkmıştı.

turkishny.com sitesindeki habere göre, Toronto Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, aslında makarnanın kilo aldırmadığını, tam tersine kilo verdirdiğini ortaya koydu.

Düşük glisemik indeksli diyet program araştırmasına katılan 2 bin civarındaki kişi, diğer karbonhidratları tüketmek yerine haftada ortalama 3 porsiyon makarna tüketerek kilo verdi.

makarna-yemegi-gidahattiMakarna yemek kilo vermeye ve dengeli beslenmeye katkı sağlıyor
Araştırmada elde edilen sonuçları değerlendiren uzmanlar, makarnanın kilo vermeye ve dengeli beslenmeye katkı sağladığını belirterek, “Makarna aslında diyet rutininin geçerli bir bileşeni olabilir” ifadesini kullandılar.

Araştırmacılar kilo vermeye yardımcı olacak makarna miktarını henüz belirleyemeseler de, ilerde yapılacak çalışmalar makarna yiyerek kilo vermenin mümkün olabileceğini daha net bir şekilde ortaya koyacak.

Etiketler

newstanitim