Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Cem Yıldırım: Muharrem İnce’nin Partisi Memleket Partisi Küçülüyor

Cem Yıldırım: Muharrem İnce’nin Partisi Memleket Partisi Küçülüyor

haber haber -
24 0

Memleket Partisi Genel Merkezi Kapatıldı, Ofise Taşınıyor

Cem Yıldırım’ın açıklamasına göre, yerel seçimlerde Türkiye genelinde yüzde 0.17 oy alan Muharrem İnce’nin liderliğindeki Memleket Partisi, Ankara’daki Genel Merkez binasını boşaltarak kapatma kararı aldı. Genel Merkez binasının kapısına kilit vuruldu ve parti, tasarruf amaçlı olarak Etimesgut semtindeki küçük bir ofise taşınacak.

Muharrem İnce: “Hazine Yardımı Alamıyoruz, Üyelerin Bağışlarıyla Ayakta Duruyoruz”

Muharrem İnce, partisinin aldığı kararı açıklarken, “Hazine’den yardım alamadıklarını, üyelerin bağışlarıyla ayakta kalmaya çalıştıklarını ve masraflarını mümkün olduğunca kıstıklarını” belirtti. Dijital çağda siyaset yapmanın zorunluluk olduğunu vurgulayan İnce, parti binalarını küçülterek dijital platformlardaki varlıklarını artıracaklarını söyledi.

Memleket Partisi’nin Geleceği

Muharrem İnce, gençlerin ve kadınların partiye daha fazla katılımını sağlayarak siyaset sahnesindeki varlıklarını güçlendireceklerini belirtti. Atatürk’ün izinden gideceklerini vurgulayan İnce, Türkiye’nin çoban ateşini söndürmeyeceklerini ve geleceğe olan umutlarını canlı tutacaklarını ifade etti.

Memleket Partisi’nin Tarihi

Muharrem İnce, 17 Mayıs 2021’de CHP’den ayrılarak Memleket Partisi’ni kurmuştu. Parti, kuruluşunun 3. yılında küçülme kararı almış olup genel merkezi Etimesgut semtindeki küçük bir ofise taşınacak.

İlgili Yazılar