Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. CHP’nin Zaferi: Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal Seçildi

CHP’nin Zaferi: Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal Seçildi

haber haber -
18 0

Kırıkkale’de CHP’nin Tarihi Zaferi

CHP Milletvekili Ahmet Önal, AKP’nin kalesi Kırıkkale’de büyük bir başarı elde ederek belediye başkanı seçildi. Kırıkkale, 35 yıl aradan sonra CHP’ye geçti. Önal, 2014’teki yerel seçimde yüzde 2.7 olan CHP oylarını 10 yıl sonra yüzde 50’ye çıkardı.

Ahmet Önal’ın Başarısı

Ahmet Önal, 99 bin geçerli oydan 49 binini alarak rakiplerine büyük fark attı. En yakın rakibi AKP adayı ise 23 binde kaldı. Önal, seçim zaferinin ardından şunları söyledi: “Ben Kırıkkaleli’nin kardeşi, abisi, oğlu, arkadaşıyım. Herkesten oy aldım.”

Kırıkkale’nin Sorunları ve Çözüm Yolları

Önal, Kırıkkale’nin en büyük sorununun suya ulaşmak olduğunu belirtti. Kentte altyapının asbestli borulardan oluşması ve su arıtma sistemlerinin bakımsız olması büyük sorunlar olarak öne çıkıyor. Önal, belediyenin mali durumuyla ilgili şeffaf bir politika izleyeceğini ve şehrin sorunlarını çözmek için çalışacağını açıkladı.

Ahmet Önal’ın Gelecek Planları

Ahmet Önal, Kırıkkale’nin sorunlarını çözmek için kolları sıvadı. Belediyenin şeffaf bir şekilde yönetilmesi, altyapı sorunlarının giderilmesi, suya erişim ve ulaşım problemlerinin çözümü için çalışmalar yapacak. Önal, belediyenin gelir-gider tablosunu halka açık bir şekilde sunacak ve şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla hareket edecek.

İlgili Yazılar