Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya İslam Bilginleri İstişare Toplantısı’nda Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya İslam Bilginleri İstişare Toplantısı’nda Konuştu

haber haber -
18 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı Tarafından Düzenlenen Toplantıda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleşen Dünya İslam Bilginleri İstişare Toplantısı açılışında konuşma yaptı.

Anlamlı Toplantıya Ev Sahipliği Yapan Diyanet İşleri Başkanlığı Tebrik Edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, farklı ülkelerden gelen alimleri ve kanaat önderlerini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, Diyanet İşleri Başkanlığı’nı seçkin bir heyetle düzenlenen toplantı için tebrik etti.

Filistinli Anneler ve Gazze’ye Destek Çağrısı

Annelere ve Anneler Günü’ne atıfta bulunan Erdoğan, Gazze’deki acımasız saldırıları hatırlatarak, Filistinli annelere ve mazlumlara destek çağrısında bulundu.

İsrail’in Vahşi Katliamları ve Uluslararası Tepkisizlik

Gazze’de yaşanan vahşi katliamlara dikkat çeken Erdoğan, İsrail’in masumları hedef aldığını ve uluslararası toplumun sessiz kaldığını vurguladı.

Dayanışma ve Mücadele Çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam coğrafyasının bir araya gelerek Filistin meselesinde cesaret aşılayacağını belirterek, zulme karşı durulması gerektiğini ve Filistin halkına destek çağrısında bulundu.

Barış ve Adalet İçin Çaba

Erdoğan, Gazze’nin yeniden imarı için çalışmalara başlanacağını ve soykırımcı politikalara karşı mücadelelerinin devam edeceğini ifade etti.

İsrail’e Karşı Tepkiler ve Mücadele

Türkiye’nin İsrail’e karşı aldığı ticari ve diplomatik önlemleri anlatan Erdoğan, İsrail’in zulmüne karşı durulması gerektiğini ve uluslararası toplumun harekete geçmesi gerektiğini dile getirdi.

İlgili Yazılar