Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kamu Tasarrufu ve Fahiş Fiyatlara Yönelik Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kamu Tasarrufu ve Fahiş Fiyatlara Yönelik Açıklamalar

haber haber -
19 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kamu Tasarrufuna İlişkin Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kamuda tasarrufa yönelik çalışmalar hakkında şunları belirtti:

“Tasarruftan kamuda gereksiz harcamaların ortadan kaldırılması, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması anlaşılmalıdır. Bütçelerin buna göre revize edilmesi için çalışma yapıyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığımız tasarruf adımlarını takip edecek, tüm harcamalar gözden geçirilecek. Gerçek ihtiyaçlar tespit edilip ihtiyaç dışı harcamaların önü kesilecek.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fahiş Fiyatlara Yönelik Uyarıları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gıda sektöründeki fahiş fiyatlarla ilgili yeni tedbirlerin gelebileceği konusunda uyarılarda bulundu:

“Fahiş fiyatlarla mücadelede yeni ve daha caydırıcı tedbirler alabiliriz. Gerekli tedbirler için ilgili bakanlıklarımız çalışmalarını yapıyor. Enflasyonu artıran fahiş fiyatlara karşı mücadelemiz kesinlikle gerçekleşecek. Milletimizin fahiş fiyat yükünün altında ezilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Ambalajların üzerine fiyatların yazılması konusu da düşünülebilir. Bu konuda taviz veremeyiz, üzerine üzerine gideceğiz.”

İlgili Yazılar