Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kanal İstanbul ve Turkovac aşısı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili yaptığı açıklamada “11 yıllık bir proje. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde attığım adım. Kanal İstanbul ile ilgili bir adım atmamız şart” dedi. Erdoğan, yerli aşıyla ilgili de “Turkovac bizim önemli bir sınavımız olacak. Hedefimiz eylül-ekim gibi netice almak. Hocalarımızın bu konudaki iddiaları siyasetçi olarak bizi de ümitlendiriyor” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Kütüphane Söyleşileri’nin üçüncüsünde doktora öğrencileri ile bir araya geldi.

“VAKALAR AZALIYOR, VEFAT SAYILARI DÜŞÜYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Havalar artık güzelleşti. Bu yaz mevsimi ile beraber Covid sürecini de sağlığımız için bir sinyal olarak görüyorum. Vakalar azalıyor, vefat sayıları düşüyor, bunlar güzel haberler. Yatırımlar noktasında, attığımız adımlar noktasında performansımızı yükselttiğimiz bir döneme girdik. Farkındayız, bir bıkkınlık, bezginlik olabilir. YKS imtihanları da yapıldı, tüm yavrularımıza başarılarla dolu netice ve arzu ettikleri yerlere girme imkanını Rabbim kendilerine inşallah lütfeder” diye konuştu.

Erdoğan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul’un 11 yıllık bir proje olduğunu, bunun adımının İstanbul Büyükşehir Başkanlığı döneminde atıldığını aktardı.

Etiketler

idealyasam