Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin Dijital Projeleri Yatırımcılara Yön Gösteriyor

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin Dijital Projeleri Yatırımcılara Yön Gösteriyor

haber haber -
22 0

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu, Dijital Projeleri Tanıttı

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu, ofisin yatırımcılara yönelik hizmete sunduğu iki dijital projeye ilişkin bilgi verdi. Projelerden ilkinin sanal yatırım asistanı olduğunu belirten Dağlıoğlu, “Chatbot projemizin, diğer bir ismiyle sanal yatırım asistanı olarak tanıtım ve iletişim faaliyetlerimize büyük katkı sunacağına inancımız tam. Yapay zeka destekli sanal yatırım asistanı projemizin ilk fazı metin tabanlı.” dedi.

Sanal Yatırım Asistanı: Yatırımcılar İçin Dil Engellerini Ortadan Kaldırıyor

Dağlıoğlu, asistanın ses ve görüntülü fazları için çalışmalarına hemen başladıklarını ifade ederek, şöyle konuştu: “Bu proje dil bariyerini neredeyse ortadan kaldırıyor. Başta yatırımcılar olmak üzere tüm ziyaretçiler, internet sitemizden yapay zeka desteğiyle 100’ü aşkın dilde ülkemizin uluslararası doğrudan yatırım ortamı hakkında bilgilere erişebilecekler.”

Uluslararası Doğrudan Yatırım Terimleri Sözlüğü: Yatırımcılar İçin Başvuru Kaynağı

Dağlıoğlu, ikinci projenin de 6 aylık süreç sonunda İngilizce hazırlanan Uluslararası Doğrudan Yatırım Terimleri Sözlüğü olduğunu bildirdi. Sözlüğü de kullanıcıların erişimine açtıklarını aktaran Dağlıoğlu, sözlüğün görsel tasarımında da yapay zeka araçlarından etkin biçimde yararlanıldığını belirterek, sözlüğün yatırımcılar için uluslararası alandaki terimleri anlaşılır bir şekilde açıklamayı hedeflediğini vurguladı.

Yatırımcılara yön gösterecek bu projelere https://fdiglossary.invest.gov.tr ve invest.gov.tr adreslerinden erişilebilir.

İlgili Yazılar