Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Demirköy İlçe Emniyet Amirliği Kaçak Göçmen Operasyonu

Demirköy İlçe Emniyet Amirliği Kaçak Göçmen Operasyonu

haber haber -
22 0

Kaçak Göçmen Taşıyan Kargo Minibüsü Tespit Edildi

Demirköy İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, Bulgaristan’a yasa dışı yollardan geçirilmek üzere düzensiz göçmen getirildiği bilgisini aldı. Yapılan araştırmada, organizatörlerin kaçak göçmenleri kargo minibüsü ile sınır boyuna taşıyacağı tespit edildi.

Yapılan Baskınla 21 Kaçak Göçmen ve Organizatörler Yakalandı

Fiziki takibe alınan organizatörlerin kargo minibüsü ile Bulgaristan sınırı yakınındaki ağaçlık alanda kaçak göçmenleri indirdiği belirlendi. Gerçekleştirilen baskın sonucunda 21 kaçak göçmen ile bazı organizatörler yakalandı. Operasyon, telefon ile kayıt altına alındı.

Organizatörlük Yapan 19 Şüpheli Gözaltına Alındı

Polis ekipleri, göçmen kaçakçılığı soruşturmasını genişleterek toplam 19 şüpheliyi yakalayıp gözaltına aldı. Şüpheliler arasından birinin polis ekiplerinin ‘dur’ ihtarına uymayarak ekip aracına çarptığı ve hasara neden olduğu güvenlik kameralarına yansıdı.

Bulgaristan Sınırına Getirilen Göçmenlere Kişi Başı 5 Bin TL Ödeme

Kaçak göçmenlerin ifadelerinde, Bulgaristan sınırına getirilmeleri karşılığında organizatörlere kişi başı 5 bin TL ödeme yaptıkları ortaya çıktı. Organizatörlerden 17’si ‘Göçmen kaçakçılığı’ suçundan tutuklanırken, 2 kişi ise serbest bırakıldı. Göçmenler ise işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi.

İlgili Yazılar