Dengeli Bir Hijyen İçin Nem Ve Sıcaklık Ölçer

Sağlık kurumlarında, depolarda veya sterilizasyon bölgelerinde hijyenin dengeli bir hale getirilebilmesi için sıcaklık ve nem gibi değerlerin ideal konumda olması gerekmektedir. Çünkü yüksek sıcaklık veya tam tersi olarak düşük sıcaklık hatta dengesiz nem istenilen hijyenik ortamın sürekliliğini bozacaktır. Hijyenik ortamda denge sağlayarak koruma elde etmek açısından da nem ve sıcaklık ölçer gibi bir sistem kullanılabilir. 

Hastane veya ameliyathane gibi bir noktada sürekli olarak belirli bir sıcaklık ve nem miktarı olması gerekir. Örneğin, ameliyathanelerde ortalama 20 derece sıcaklık ve %30 bağıl nem gibi bir değer kabul edilebilir. Bu değeri sürekli bir şekilde takip edip, dengeyi sağlayıp hijyeni korumak için nem ve sıcaklık ölçer büyük bir fayda sağlayacaktır. Çünkü her an istenen değerlerin dışındaki değerler ortaya çıktığında, uyarı sağlayarak müdahale şansı oluşturacaktır. 

Özellikle ameliyathane gibi ortamlarda bu değerleri korumak, hasta sağlığı, ameliyatın sağlıklı bir şekilde yürümesi ve risklerin önlenmesi açısından önemlidir. Bu nedenle sıcaklık takip sistemi 24 saat boyunca bu tip ortamlarda çalışarak hijyen koşullarının dengeli olup olmadığını belirler. 

Sıcaklık Takip Sistemi Depolarda Stabil Ortam Sağlar

Depolar sürekli bir şekilde muhafaza edilen ürün ve eşyaların özelliklerine göre belirli bir sıcaklık ve nem aralığında bulunmalıdır. Ecza depoları, hastanelerdeki tıbbi malzeme depoları, gıda depoları, kan depoları veya dondurucu depolar gibi her noktada bu değerler korunmalıdır. Bu gibi noktalarda sıcaklık takip sistemi önemli bir göreve sahiptir. 

Hem sıcaklık hem de nem açısından takip gerçekleştiren bu sistemler Türkiye’de OdsPlus gibi nitelikli markalar tarafından üretilmektedir. Dünyada bir ilk; istediğiniz özelliklerde ve hassasiyette %100 yerli üretim açısından güven duyulan marka, sunduğu nem takip sistemi cihazlarında özel teknolojiler kullanmaktadır.  OdsPlus tarafından kullanılan teknolojiler sayesinde Wi-Fi bağlantısı ile 24 saat takip edilebilen, mobil telefon takip avantajı sunan ve anlık bilgilendirme sağlayan bir nem takip sistemi kurulmaktadır. Cihaz fişe takıldıktan sonra Wi-Fi bağlantı gerçekleştirilir, akıllı telefon üzerinden takip sağlanarak 15 gün deneme süresi sonrasında da 7 yıl garantili kullanım gibi bir fırsat elde e

Etiketler

newstanitim