Diş Estetiği ve Estetik Yöntemleri

Diş Estetiği ve Estetik Yöntemleri

Mevcut çarpık dişler, dişler arasındaki büyük boşluklar veya koyu renkli dişler gülüşünüzü etkiler. Üstelik Daha önce uyumsuz ve renksiz yapılan kaplamalar, rengi atmış dolgular ve diş eti sorunları da ağız ve diş sağlığı ile estetik görünümü olumsuz etkiler. Tüm bu sorunları düzeltmeye yönelik girişimlere diş estetiği denir.

Gülümsemenizi düzeltmek için estetik diş çözümleri mi düşünüyorsunuz? Diş estetiği hayalini kurduğunuz gülümsemeye sizi kolayca ulaştırabilir.

Diş Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Estetik diş hekimliği yöntemleri; İnsanlar ihtiyaçları, ağız ve çene yapısı bakımından farklılık gösterir. Diş estetiği yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntemler; lamine porselenler, tam seramik kaplamalar, diş implantları gibi yöntemlerdir. Ayrıca porselen dolgular günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Diş Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

Dişlerinizdeki boşluklar, çapraşık dişler ve koyu dişler gibi problemlerin tümü gülüşünüzü etkiler. Ayrıca daha önce rengi bozulan veya rengi bozulan kaplamalar, rengi bozulan dolgular, diş eti sorunları da estetiği ve sağlığı etkiler.

Diş Estetiği Kimler Yaptırabilir?

Dişlerin ve çene kemiğinin yapısal gelişimi tamamlandıktan sonra diş estetiği tekniklerinin kullanımına karşı hiçbir engel kalmaz. 15-16 yaş sonrası kalıcı dişlerin tamamen çıkması ile diş estetiği uygulanabilir.

Diş Estetiği Sonrası

Diş estetiği sonrasında yapılması gerekenler;

  • Diş ipi uygulaması gün içerisinde 1 defa yapılmalıdır.
  • Kabuklu kuru yemişlerin, kabuklarının dişler ile kırılmasından kaçınılmalıdır.

Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Diş estetiği, diş ve diş etlerinin yapısında oluşan sorunları düzeltmek ve normale döndürmek için yapılan işlemlerdir. Bu işlemler ortalama 4 ile 7 gün arasında değişmektedir.

Mide Balonu Nedir?

Zayıflama amaçlı mideye yerleştirilen tıbbi cihazlardır. Bu uygulama son derce başarılı olduğundan dolayı çok fazla tercih edilmektedir.

Mide Balonu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Endoskopi eşliğinde hasta inik haldeki balonu yutar ve ardından mide balonu, midenin içinde şişirilir. Bu şekilde kişilerin yeme isteği azalır ve kilo kaybı başlar.

Mide Balonu Nasıl Zayıflatır?

Midede şişirilen mide balonu içeride doluluk hissi yaratır ve eskisi gibi acıkmayı, sık yemeyi engeller. Aynı zamanda yeme durumunda erken doymayı sağlar.

Mide Balonu Yerleştirmek Ne Kadar Sürer?

En fazla 10-15 dakika içerisinde mide balonu yerleştirme tamamlanır. Bu işlem oldukça kısa sürede yapıldığı için zaman kaybı yaşamadan günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Mide Balonu İşleminden Sonra Süreç Nasıldır?

Mide balonuaylarca midede kalır. Sonunda ömrü dolar ve ya kendi patlayıp dışkı ile atılır ya da doktor tarafından çıkarılır.

Mide Balonu Uygulaması Kimlere Yapılır?

Ciddi sağlık sorunu olmayan BMİ 27-35 arası olan herkese uygulanabilir. Bunu için doktorunuza danışarak karar vermenizde fayda vardır.

Mide Balonu İşlemi Nasıl Yapılır?

Öğürme refleksi gelişmemesi için hafif anestezi altında balon hastaya yutturulur. Bu esnada balonun mideye gitmesi endoskopi eşliğinde kontrol edilir.

Mide Balonu Uygulamasından Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Balon tedavisi sonlandığında eski hale dönme ve tekrar iştahın açılarak yeme alışkanlıklarının artması mümkündür. Bu sebeple diyete devam etmek ve egzersiz yapmak bir yaşam tarzı haline getirilmelidir.

Saç Ekimi Nedir?

Kelliğin kalıcı ve en etkili tedavisidir.  Son yıllarda özellikle ülkemizde sıkça uygulanan bir işlemdir. Oldukça başarılı sonuçlar alındığı için pek çok kişi tercih etmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç kökleri, kafanın saçlı olan donör kısımlarından alınarak kel olan kısımlara ekilir. Saç ekimi fiyatları kliniğimizde cazip oranlar ile sunulmaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

18 yaşın üzerinde ciddi sağlık sorunu olmayan kadın-erkek herkese uygulanabilir. Ayrıca herhangi bir sağlık sorunu olmayanlara uygulanan bir işlemdir.

Saç Ekim için FUE Yönteminin Avantajları Nelerdir?

FUE günümüzdeki gelişmiş tekniktir. Saç kökleri greftler halinde toplanarak aynı şekilde ekilir. Daha estetik ve doğal bir sonuç verir. Ayrıca donör alanda yara izi kalmaz. Fue saç ekimi fiyatları fut tekniğinden daha yüksektir.

Saç Ekim Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Saç ekiminden sonra en önemli konu başı 1 ay çarpma ve travmalara karşı korumaktır. Bu süre içerisinde başı yıkarken şampuanı köpürtmek için sertçe ovalamamak gerekir.

Saç Ekim için Hangi Yöntemler Kullanılabilir?

Saç ekimi için uygulanan yöntemler şunlardır;

  • FUT
  • FUE
  • SAFİR
  • DHİ

Saç Ekim için Uygun bir Aday mıyım?

Kellik sorunu yaşıyorsanız, 18 yaşın üzerindeyseniz ve ciddi sağlık sorununuz yoksa uygun adaysınız demektir.

Saç Ekiminden Sonra Günlük Yaşama Dönüş Aşamaları Nelerdir?

Hastanede yatış yapılmaz. Kişiler ertesi gün işlerine dönebilirler. Ağır sportif aktivitelerden 1 hafta uzak durmak gerekir. 1 ay sonra her şey eski haline döner. 

Saç Ekiminde Saç Çizgisi Nasıl Belirlenir?

Saç çizgisi saç ekimindeki en önemli ayrıntıdır denebilir. Önden bakıldığında en dikkat çeken ve doğallığı sağlayacak ayrıntı budur. Başarısı tamamen ekimi gerçekleştiren doktorun becerisine bağlıdır. Saç ekimi fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler