Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Brüksel’de Filistin Konulu Toplantılara Katıldı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Brüksel’de Filistin Konulu Toplantılara Katıldı

haber haber -
49 0

Bakan Fidan, Filistin Devleti’nin Tanınması ve İki Devletli Çözüm Konularını Görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Brüksel’de Filistin konulu toplantılara katılarak Türkiye’yi temsil etti. Norveç ve Suudi Arabistan’ın organizasyonu ile düzenlenen toplantılarda, Türkiye’nin Filistinlilere olan desteğini bir kez daha vurguladı.

İkili Görüşmeler Yapıldı

Bakan Fidan, Brüksel’de Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile ve İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares ile de ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Fidan, Filistin Devleti’nin Tanınması Yönünde Mesajlar Verdi

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Bakan Fidan, Brüksel’de Filistin konusundaki temasları çerçevesinde düzenlenen toplantılarda, daha fazla ülkenin Filistin Devleti’ni tanıması için çabaların artırılmasının önemine vurgu yaptı. Tanımayı ertelemenin sorunu çözmeyeceğini ve İsrail’e daha fazla zaman kazandıracağını belirtti.

Fidan’ın Açıklamaları

Bakan Fidan, İsrail’in Filistinlilere baskı uyguladığına ve Filistin Yönetimi’nin sürdürülebilir finansmanının sağlanması gerektiğine işaret etti. İsrail’in Filistinlileri yok etme ve ortadan kaldırma planlarını sürdürdüğünü ifade eden Fidan, Filistin’in tam teşekküllü bir devlet olarak faaliyet göstermesi gerektiğini vurguladı.

Sonuç

Hakan Fidan’ın Brüksel’deki Filistin konulu toplantılarda yaptığı görüşmeler ve açıklamalar, Filistin Devleti’nin tanınması konusundaki çabaların artırılması gerekliliğini bir kez daha gündeme getirdi.

İlgili Yazılar