Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Diyarbakır Belediyesi’nde Yapılan Tartışmalı Harcamalar Ortaya Çıktı

Diyarbakır Belediyesi’nde Yapılan Tartışmalı Harcamalar Ortaya Çıktı

haber haber -
33 0

Belediye Bütçesinden İktidar Partisinin Tanıtım Giderleri Üstlenildi

Diyarbakır’da kayyum yönetimindeki belediyenin bütçesinden iktidar partisinin adaylarının tanıtım giderlerini karşılamasıyla ilgili çarpıcı bilgiler gün yüzüne çıktı. Geçen yıl, belediyenin tanıtım bütçesi için düzenlenen iki ayrı ihalede toplamda 67.6 milyon lira ödeyerek Meltem İnşaat, Turizm ve Reklamcılık şirketine malzeme tedarik ettikleri belirlendi. Bu malzemeler arasında 30 bin karton çanta, 7 bin 500 davetiye, 5 bin ajanda, 6 bin kalem ve 10 bin kupa yer alıyordu.

AKP’nin Adaylarına Destek İçin Harcamalar Yapıldı

Geçen yılki genel seçimde Diyarbakır’dan aday olan ve AKP tarafından 4. sıraya konulan Ayşegül Biçer için yapılan harcamalar da dikkat çekiciydi. Biçer’in seçim afişleri için harcanan paraların Yenişehir Belediyesi bütçesinden karşılandığı iddia edildi.

Ramazan Ayı’nda Yapılan Tartışmalı İftar Çadırı İhalesi

Kayyum yönetiminin bir diğer tartışmalı icraatı ise Ramazan ayında açılan iftar çadırı ihalesi oldu. İhaleyi kazanan firmanın çadırda günlük 200 kişiye yemek verdiği ancak hazırlanan 700 kişilik yemeğin Dicle, Çınar ve Hani ilçelerindeki AKP kadın kolları başkanlıklarının iftar çadırlarına gönderilerek dağıtıldığı ortaya çıktı.

İlgili Yazılar