Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Dyt. Burcu Üstad anlattı: Nasıl sağlıklı zayıflanır?

Dyt. Burcu Üstad anlattı: Nasıl sağlıklı zayıflanır?

haber haber -
25 0

Dyt. Burcu Üstad anlattı: Nasıl sağlıklı zayıflanır?

Sağlıklı şekilde zayıflamak, çoğu insanın kış aylarında olan ihtiyacı haline geldi. Kışın soğuk havalarda spor yapamama, üşümekten dolayı daha çok kalori alma gibi problemler için, Dyt. Burcu Üstad anlattı: Nasıl sağlıklı zayıflanır?

1. Ön yargınızı kırın

Diyete karşı ön yargınızı mutlaka kırmalısınız. Ben zayıflayamıyorum, metabolizmam çok yavaş gibi bahaneleri bırakın. Herkes doğru diyetle zayıflayabilir. Önemli olan, sizin bunu gerçekten istemenizdir. İrade ve doğru diyet ile herkes çok kısa sürede kilo verebilir. Kilo vermek için öncelikle kan ve vücut analizinizin yapılması, sonrasında size özel bir diyet yazılması gerekir. Bunu sağladıktan sonra gerisi sadece sizin iradenize kalmış.

2. Diyeti eziyete çevirmeyin

Tüm danışanlarımın yaptığı ilk hata, diyeti bir eziyet olarak görmek. Bunun sebebi diyetin yapılma zorunluluğu olan bir şey olarak algılamak ile alakalı. Diyet asla yapmak zorunda olduğunuz bir şey olarak görülmemeli. Öncelikli amacınız kilo vermek değil beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek olsun.

Diyet yaparken psikoloji çok önemli. Psikolojik olarak stabil değilseniz, diyet yaparak kendinize eziyet edersiniz. Kendinizi istemediğiniz şeyleri yemeye zorlayarak zayıflayamazsınız. Diyetisyeniniz mutlaka size özel seveceğiniz bir liste hazırlamalı.

3. Herkesin kullandığı listeyi kullanmayın

İnternetten bulduğunuz, herkesin kullandığı ve sizin için uygun olmayan listeleri kullanmayın. Diyet listeleri kişiye özel listelerdir. Bu yüzden kesinlikle sizin için yazılmamış diyet listesini uygulamayın.

Diyet listesi sadece sizin için yazıldıysa uygulamalısınız. Diyet listesi yazmak için diyetisyeniniz kan tahlil sonuçlarınıza bakmalı, vücut yağ & kas oranınızı ölçmeli ve sizin de ihtiyaçlarınıza uygun bir liste hazırlamalı. Bunlar olmadan size uygun bir liste hazırlanamaz. Herkese göre hazırlanmış listeler ile sadece kendinize eziyet edersiniz.

Ne yapmalısınız?

Düzenli şekilde zayıflamak ve sağlıklı olmak için, öncelikle beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. Gece yatmadan önce yemek yemek, düzensiz uyku ve stresli bir yaşam bunlara sebep olabilir. Eğer sağlıklı beslenemediğinizi düşünüyorsanız mutlaka bir diyetisyene gitmeniz gerekir.

Dyt. Burcu Üstad nasıl bir hizmet sunuyor?

Dyt. Burcu Üstad, İstanbul’da Maltepe Diyetisyen hizmetini sunuyor. 3 seneden fazladır ayakta danışan alan Dyt. Burcu Üstad, danışanlarına özel hem psikolojik danışmanlık, hem beslenme ve diyetetik alanında hizmet veriyor. Psikoloji ve Diyetetiği birbirinden ayırmadığı için çok daha başarılı sonuçlar elde eden uzman diyetisyen, randevularını kendi sitesi veyahut whatsapp numarası üzerinden veriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir