Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Edirne’de Sivil Toplum Kuruluşları Tiny House’lara Tepki Gösterdi

Edirne’de Sivil Toplum Kuruluşları Tiny House’lara Tepki Gösterdi

haber haber -
45 0

Edirne Ziraat Odası Başkanı: “Tarım Alanlarının İşgali Endişe Verici”

Edirne’de sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan açıklamada, Tiny House adı verilen küçük evlerin izinsiz olarak tarım arazilerine kurulmasına tepki gösterildi. Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, bu durumun tarım alanlarının işgal edilmesine neden olduğunu belirterek endişelerini dile getirdi.

Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı: “Tarımın Sürdürülebilirliği Tehdit Altında”

Hüseyin Arabacı, açıklamasında şunlara değindi: “Tiny House adı verilen küçük evlerin tarım arazilerine izinsiz olarak kurulması, tarımın sürdürülebilirliğini tehdit etmekte ve çevresel dengenin bozulmasına yol açmaktadır. Gelecek nesillere borcumuz olan tarım topraklarının yok olmasına izin verilmemelidir. Toplum olarak tarım arazilerini koruma ve sürdürülebilir kullanım konusunda daha duyarlı olmalıyız.”

Lalapaşa Ziraat Odası Başkanı: “Tarlalar Tarım Alanının Dışına Çıkıyor”

Lalapaşa Ziraat Odası Başkanı Taner Öztürk, yapılan işlemler sonucu tarlaların tarım alanının dışına çıktığını belirterek, durumu eleştirdi. Öztürk, “Özellikle depremden sonra her önüne gelen bir tane tarla ile emlak fiyatlarını karşılaştırıyor. Havuz yapmak gibi gereksiz uygulamalarla tarım arazileri tahrip ediliyor. Kanunlar net olmalı ve bu konuda sıkı denetimler yapılmalıdır” dedi.

İlgili Yazılar