Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Emine Erdoğan, Nijerya’da Çeşitli Ziyaretlerde Bulundu

Emine Erdoğan, Nijerya’da Çeşitli Ziyaretlerde Bulundu

haber haber -
10 0

Emine Erdoğan, Nijerya Polis İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı ile Görüştü

Emine Erdoğan, Türkiye’nin Abuja Büyükelçisi Hidayet Bayraktar ve eşi eşliğinde Nijerya Polis İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı İmaan Suleiman İbrahim‘ı karşıladı. Daha sonra Nijerya Devlet Başkanı eşi Remi Tinubu ile bir araya geldi.

First Lady Tinubu, Emine Erdoğan’ın Davetine Memnuniyetle İcabet Etti

Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmede, Tinubu, Emine Erdoğan’ın davetine icabet ederek Abuja’ya gelmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Tinubu, programın görünürlüğünü ve etkinliğini artıracağına olan inancını paylaştı.

Emine Erdoğan, Nijeryalı Kadın Ressamların Sergisini Açtı

Emine Erdoğan, Abuja’daki Yunus Emre Enstitüsü’nde Nijerya Kadın Sanatçılar Birliği Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile birlikte açılış kurdelesini kesen Erdoğan, 12 eseri inceledi ve eserler hakkında bilgi aldı.

İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Afrika Ülkelerinin Kanserle Mücadele Programı

2016 yılında İstanbul’da düzenlenen etkinliğin devamı niteliğinde olan İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Afrika Ülkelerinin Kanserle Mücadele Farkındalığının Artırılması ve Destek Programı, Nijerya’da gerçekleştiriliyor. Erdoğan, yarın açılış oturumunun onur konuğu olarak katılımcılara hitap edecek.

Emine Erdoğan’ın Mesajı

Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Nijerya Cumhurbaşkanı’nın eşi Oluremi Tinubu ile bir araya geldiğini ve İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Afrika Ülkelerinin Kanser ile Mücadele Farkındalığının Artırılması ve Destek Programı’na destek verdiğini belirtti.

İlgili Yazılar