Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Emre Belözoğlun’dan açıklama

Emre Belözoğlun’dan açıklama

haber haber -
7 0

Emre Belözoğlun’dan açıklama

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Samsunspor galibiyetinin ardından, “Bu tarihi günde kazanmak, Cumhuriyet’in 100. yılında taraftarımızı mutlu etmek bizi mutlu etti” dedi.

Trendyol Süper Lig’in 10’uncu haftasında MKE Ankaragücü, Yılport Samsunspor’u 2-0 mağlup etti. Maç sonu gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Cumhuriyet’in 100. yılını kutlayarak, “Cumhuriyet bizim en önemli değerimiz. Gazi Mustafa Kemal’in ve bütün silah arkadaşlarının bize emaneti. Böyle önemli bir yılda Ankaragücü gibi İmalat-ı Harbiye’nin evlatlarının kurduğu takımda Cumhuriyet’in 100. yılında maça çıkmak büyük bir şereftir benim için. Oyuncu arkadaşlarımıza da böyle tarihi bir akşam da maçı kazanarak camiamızı mutlu etmesi çok önemliydi” diye konuştu.gonebet giriş

“Beni Emre Yıldız ikna etti”

Devre arasında transferler yapılacağı ve kendisinin bilgisi olmadan transferin olmayacağı vurgulayan Belözoğlu, geçen sezon kulüpteki resmi görevinden ayrılan Emre Yıldız’la alakalı gelen soruya yönelik şu ifadeleri kullandı:

“Beni Emre Yıldız ikna etti, başkanla görüşmeden önce. Yeni tanıdığım biri Emre Bey. Takım kaybettiği zaman çok üzülüyor. Ayrışmak çok kötü bir şey. Ben 23 seneye yakın futbol oynadım, rakipken de Ankaragücü taraftarını başka yere koydum. Bir bütün olarak bakmamız lazım. İşler iyi giderken bence kendi adımıza bunu paylaşmamız lazım. İşler kötü giderken de herkes sorumluk almalı. Benim gördüğüm Emre Bey işler iyi gitmediğinde kendini parçalayan birisi. Ankaragücü’nü en iyi yerlerde görmek istiyor. Biz de onla beraber, başkanımızla beraber en doğru işleri yapacağız. Geçmişle alakalı değil, bugünle alakalı güzel şeyler yapmalıyız. Burada bir bütün beraber hareket etmemiz lazım. Ankaragücü çok değerli bir camia. Burada olmaktan çok mutluyum. Taraftarın isteğine karşılık vermek isteyen bir Emre Bey var. Gördüğüm bu. Başkanımız da bizden beklentisi yüksek. 100. yıl balosunda bizden şampiyonluk istedi. Gerçekçi bir hayal. Neden olmasın. Bunun için çok iyi planlama yapmak lazım. Tek başına yapılacak işler değil bunlar.”

TSYD Ankara Şube Kupası’yla da ilgili konuşan Belözoğlu, “Ben spor camiasının bir bütün olduğunu düşünüyorum. Gazetecisi, teknik direktörü, başkanı hepimizin ortak bir yerlerde buluşması gerekiyor. Son oynanamayan maçta zeminin bozukluğuyla ilgili ricamız olmuştu. Gençlerbirliği gibi bir kulübe onların yanlış anlayacağı şekilde ifadem olmamıştı. Orada Sayın başkana başka bir bilgi gitmiş. Önümüzde milli ara var, ben oynanabilir diye düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Yazılar