Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Uncategorized
  4. »
  5. En İyi Su Arıtma Cihazı

En İyi Su Arıtma Cihazı

admin admin -
29 0

En İyi Su Arıtma Cihazı

İçme suyunun kalitesini artıran su arıtma cihazı suyun içerisindeki klor, kurşun ve civa gibi zararları maddeleri filtreleyen bir sisteme sahiptir. Suyu daha sağlıklı hale getiren cihazların içerisindeki filtreler sayesinde su, zararlı maddelerden ve partiküllerden arınarak daha sağlıklı hale gelir. Su arıtma cihazlarının farklı filtrelere sahip çeşitleri vardır. Dilerseniz siz de aldığınız su arıtma cihazınıza ekstradan filtre taktırabilirsiniz.

Su arıtma cihazları, su içerisindeki bakteri ve virüsleri filtrelediği için suyu içilebilir hale getirir. Çevre dostu olarak nitelendirebileceğimiz cihazlar, cilt ve saç sağlığına da fayda sağlamaktadır.

En İyi Su Arıtma Cihazı Nasıl Seçilir?

En iyi su arıtma cihazı satın almak için ilk olarak cihazın suyun tadını ne kadar iyileştirdiği ve kokusunu ne kadar giderdiğine bakılmalıdır. Kişisel ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre tercih edeceğiniz su arıtma cihazlarında temel olarak bulunan filtreler şu şekildedir:

  • Sediment filtresi
  • CTO karbon filtresi
  • Karbon filtresi
  • Ters ozmoz filtresi
  • Alkali veya mineral filtresi

Cihazdaki en temel filtrelerden olan sediment filtresi su içerisindeki en büyük parçacıklar olan kum, çakıl ve toprak gibi maddeleri filtreleyerek suyu süzer. Bu filtreden geçen su, karbon filtresinde klor ve kimyasallardan arınarak suyun kötü kokusu giderilir. Daha sonra bakterilerin ve ağır metallerin filtrelendiği ters ozmoz filtreden geçen su son olarak alkali veya mineral filtresi sayesinde sağlıklı bir pH değerine kavuşur. Suyun içerisindeki minerallerin korunmasını sağlayan bu filtre, suyun tadını da iyileştirir.

Su Arıtma Cihazı Tavsiye

Su arıtma cihazı tavsiye edilen bir cihazdır. Sağlıklı suya kavuşmak için en maliyetsiz yöntem olan su arıtma cihazlarının bakımları da oldukça kolaydır. Filtreler düzenli olarak değiştirildiğinde bu cihazlar uzun seneler boyunca kullanılabilir. Su arıtma cihazı seçilirken arıtılan suyun kalitesine bakılmalıdır. Kullandığınız suyun içinde bulundurduğu kirleticilere göre seçeceğiniz su arıtma cihazı, suyunuzun niteliğine bağlı olarak farklı filtreler içerebilir. Aynı zamanda su tüketiminize uygun kapasitede bir su arıtma cihazı tercih etmek de önemlidir. Su arıtma cihazları günlük olarak belirli kapasitede su filtrelerler. Bu yüzden cihaz alınırken su depolama kapasitesine bakılmalıdır. Cihaz kapasitesi ne kadar fazla olursa o kadar verimli su üretimi sağlayabilirsiniz.

Su arıtma servisi cihazınızın bakımlarını da düzenli olarak yapar ve kullanım süresi dolmuş filtreleri değiştirir. Normal su arıtma cihazlarında 6 farklı filtre bulunur. Bu filtrelerin değişim süreleri de farklıdır. Arıtma cihazlarının kaliteli su üretmesi için bakımlarının ve filtre değişimlerinin zamanında yapılması önemlidir. Cihazların temizliği ve çalışmayan parçaların değişimi de en az filtre değişimi kadar önemlidir. Su arıtma cihazını aldığınız firma tarafından gönderilen deneyimli kişilerce filtre değişiminiz yapılır ve arıtma cihazınızı aktif olarak kullanabilirsiniz. Su arıtma cihazlarının kullanım ömrü de yine tercih edeceğiniz markaya ve modele göre farklılık gösterecektir.

İlgili Yazılar