En Yaygın Saç Problemleri Nelerdir ?

Güzellik endüstrisinde, saç problemleri söz konusu olduğunda herkesin bir hikayesi var gibi görünüyor. Hikaye ne olursa olsun, nihai hedef sağlıklı, harika görünümlü saçlardır. Ancak bu harika görünümlü saçlara ulaşmak her zaman kolay olmuyor. Öncelikle karşılaşılan problemleri aşmak gerekiyor. Peki, ama en yaygın görülen saç problemleri nedir?

 En Yaygın Saç Problemleri

 Kepek

 Kepek, saç köküne yapışan pullu parçacıklar, zayıf bir diyet, bir enfeksiyon veya hatta yavaş bir metabolizmadan kaynaklanabilir. İnsanların en çok karşılaştığı problemlerden biridir.

 Saç Dökülmesi

 Tarihsel olarak erkekler arasında bir sorun olarak ele alınmasına rağmen, saç dökülmesi / incelmesi saçlar da kadınlar arasında yaygındır. Çoğu erkek için erkek tipi saçsız olabilir. Kadın saç dökülmesine genellikle stres, ilaç, değişen hormonlar ve hatta menopoz neden olur. Ayrıca, birçok saç şekillendirici ürün (kimyasallar / aşırı ısı) saç dökülmesine katkıda bulunabilir.

 Kuru Saçlar

 Çok sık şampuanlama kuru saça neden olur. Gıcırtılı temiz saçlar iyi bir şey olmasına rağmen, çoğu günde bir kez, bazen iki kez yıkayarak aşırıya kaçar. Bu saçın tüm doğal yağlarını yok eder.

 Kırık Uçlar

 Aşırı fırçalama saçları, aşırı perma, çok fazla ısı ve iyi bir saç kremi eksikliği, bölünmüş uçlara neden olur.

 Yağlı Saçlar

 Saç derisi, sebum adı verilen çok fazla doğal yağ ürettiğinde yağlı saçlara neden olur. Sebum, bazen “fazla mesai” yapabilen ve aşırı miktarda yağ ile sonuçlanan yağ bezleri tarafından üretilir.

 Düz saçın dalgalı ve kıvırcık hale gelmesi

 Kıvırcık saçlar saçın nem seviyesi normal seviyelerin altına düştüğünde ortaya çıkar ve kalıtsal da olabilir.

 Donuk Saçlar

 Donuk görünümlü saçların birçok nedeni vardır – kimyasal veya ısı şekillendirici hasar ve çevresel faktörler

 Isı Hasarlı Saçlar

 Saç maşasını veya yassı ütünüzü çok fazla kullanmak, saçlarınıza zarar verir. İlk zamanlar minimum seviyede gözüken zarar ilerleyen dönemde geri dönülmeyen hasarlı saçlara sebep olur.

 Renk Hasarlı Saçlar

 Saçınızı renklendirdiğinizde, saç şaftınızı açmak için kimyasallar kullanılır ve saçınızı son derece gözenekli ve kırılganlığa ve kırılmaya eğilimli bıraklır. Zarar veren bu kimyasallar saçta kalıcı etkilerde bırakabilir.

Etiketler

newstanitim