Erkek Modasında Yenilik Arayanlara Özel Seçimler


Erkek ruhunun rekabetçi yapısı giyime kadınların ki kadar yansımamış olsa da şık ve bakımlı olmak her erkeğin arzusudur. Özellikle Türkiye’de erkekler kadınlara oranla modayı daha az takip etmektedir. Tıpkı kadın dünyasında olduğu gibi döneme göre değişen ve dinamik bir erkek modası mevcuttur. Peki sürekli değişen ve belli kalıplara oturtmanın imkanlı olmadığı bu moda dünyasında sönük ve arka planda kalmamak için nelere dikkat etmek gerekir?


Erkek Modasında Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler


Her erkeğin en önemli kurtarıcı giysisi kuşkusuz takım elbisedir. Takım elbise doğru renk, doğru kesim ve doğru bir kombinle bir çok ortamda ön planda olmayı sağlar. Son sezonlarda genel giyside olduğu gibi takım elbisede de slim it modeller tercih edilmelidir. Takım elbise kesinlikle bedende emanet gibi durmamalı vücudu kavramalıdır. İki düğmeli ceketler, kol ve paçası uzun olmayan slim fit takım elbiseler hem daha şık hem de daha zayıf gözükmenizi sağlayacaktır. Erkek modası beyaz gömleği mutlak kılar. Her gardıropta bulunması gereken temel giysi denilebilir. Kalın kravatlar yavaş yavaş tarihe karışırken yerini daha ince kravatlara ve papyonlara bırakmaktadır. Çok karmaşık renklerden kaçınılıp sade giysiler tercih edilmelidir. Özgüveninizi yüksek tutup dikkatleri üzerine çekecek bir başka giysi ise kesinlikle kazaklardır. Özellikle siyah ve gri renkler mutlaka bulundurulması gereken kazaklardır. Bisiklet yaka yada V yaka kazaklar erkek modası için önemli silahlardır. 


Erkek Modasında En Çok Dikkat Çekenler

Ayakkabılar bu konunun en önemli bölümlerinden biridir. Bakımsız ve kombine uyumsuz ayakkabı aslında şık olan bir giysiyi kolayca arka plana itebilir. Ayakkabılar dönüşümlü olarak giyilip aşınma ve eskimeye engel olunmalıdır. Deri ayakkabılar hem daha uzun ömürlü olduğu için hem de ayak şeklini kolayca uyum sağladığı için tercih edilebilir. Kemer ve ayakkabının aynı renkte hatta aynı parlaklıkta olmasına dikkat edilmelidir. Her erkeğin gardırobunda siyah kemer ve siyah ayakkabı bulundurması şarttır. Çanta ve gözlük kullanmak ya da atkı takmak size farklı bir hava katacaktır. Abartı ya da filmlerden özenilen gözlükler yerine ten ve yüz hatlarına uygun gözlük seçilmelidir. Kol düğmesinin erkekte son derece şık duran bir aksesuar olduğu bilinen bir gerçektir. Son olarak pantolon ve ceketlerin ceplerini mümkün olduğunca kullanmamaya özen gösterilmelidir.

İlgili Makaleler