Estetiğin Yaşı Var Mı?

Estetik ameliyatlar bireyin ihtiyacına bağlı olarak uygulanır. Standart olarak bir yaş söylemek kesinlikle mümkün olmaz. İleri yaş gruplarında da yapılabilir henüz genç yaşta da. Bu nedenle estetiğin yaşı var mı diye soru sormak okumanın yaşı var mı diye soru sormak kadar aslında abes bir soru olacaktır. Peki öyleyse estetik ameliyat neye göre yapılır, neden yapılır bu konunun üzerinde duralım.

Genç Yaş Gruplarında Estetik Ameliyat

Estetik ameliyatı denildiği zaman yaşlanmış cildimize yapılan plastik müdahaleler anlaşılır. Oysa iddia edilenin aksine genç yaştaki insanlar da estetik operasyonlara çoğu zaman ihtiyaç duyar.

Genç yaştakilerin sıklıkla yaptırdıkları estetik operasyonlar arasında burun estetiği, kepçe kulak ameliyatı, liposuction lazer tedavisi, lazer epilasyon en sık karşılaşılanlar arasında gelir. Kadınlar dudak estetiği, kaş estetiği ve göğüs estetiğini genç yaş gruplarında daha çok gerçekleştirmektedir.

İleri Yaş Gruplarında Estetik Ameliyat

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak vücudumuzda bizim elimizde olmayan nedenlere bağlı olarak birtakım yaşlanma belirtileri görülür.

Yüzümüz kırışır, avuç içlerimizde ve kollarımızda giderek damarlarımız belli olmaya başlar. Ayrıca boynumuzda da sarkma ve buruşmalar yaşanır. Bu durumlarda etkili yüz gençleştirme tedavisi kullanılarak estetiğin yaşı var mı açısından son derece elzem bir durum almaya başlar.

İleri yaş grupları kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerin en çok yaşandığı yaş gruplarıdır. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da aşırı yağlı besinlerin tüketimine bağlı olarak göbeklenme yani karın bölgesindeki yağlanma şikayeti kendini belli eder.

Bu yağların vücuttan atılarak kalp riskinin tamamen sıfıra indirilmesi gerekir. Gereken tedavi uygulanmazsa kalp krizine bağlı ölümlere kadar gider. Bu gibi durumlar için estetiğin yaşı var mı diye sorarsak estetik sadece güzelleşmek için değil sağlıklı bir yaşam için de son derece gerekli müdahale olarak karşımıza çıkmaktadır. Estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen estetik ameliyatlarda 21. yüzyılın çağdaş tıp teknikleri kullanılarak en doğru tedavinin hem hızlı hem de en doğru biçimde bireye uygulanması hedeflenir. Bu sayede yaşlanmaya ve zamana bağlı olarak ortaya çıkan her türlü sağlık problemlerinin estetik operasyonlarla ortadan kaldırılması sağlanmış olur.

Etiketler

newstanitim