Faruk Can Genç’ten Açıklama Geldi.

Trabzonspor formasını ilk kez Medipol Başakşehir maçında giyen Faruk Can Genç, performansıyla da herkesin dikkatini çekmişti. Medipol Başakşehir’in 1-0’lık mağlubiyetle tanışması konusunda da payı olan genç futbolcu; hayallerini gerçekleştirdiğini ifade ediyor. Bu konuda son derecede mutlu olduğunu belirten Faruk Can Genç; Trabzonspor hayali hakkında da açıklama yaptı. Bir gün bu formayı giyeceğine dair kendine söz verdiğini söyleyerek; bu hayalini gerçekleştirmekten fazlasıyla memnun olduğunu dile getiriyor. Gelecek zamanlarda daha da fazla forma şansı bulmak istediğini belirterek; Trabzonspor camiasının kalıcı isimlerinden bir tanesi olmak istediğini de sözlerine ekliyor. Dikkat çeken performansını daha da yükseklere taşıma niyetinde olduğunu sözlerine ekliyor. canlı bahis siteleri  ve betist inceleme için  betmatik üyelik  adresini ziyaret etmenizi

Faruk Can Başakşehir Karşısında Kendini Ortaya Koydu

19 Şubat Cuma günü Trabzonspor ile Medipol Başakşehir karşı karşıya gelmişti. Medipol Başakşehir karşısında ilk kez Trabzonspor formasını terleten genç oyuncu; ligde ilk kez bu şansa sahip olmuştu. Faruk Can Genç ve ailesinin bu konuda ne kadar mutlu oldukları görülse de aslında bu duygunun buruk bir yanı da bulunuyor.

1997 yılında Trabzonspor taraftarlarını taşıyan bir minibüsün kaza yapması sonrasında Faruk Can Genç’in amcası Faruk Genç hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine amcasının adını alan Faruk Can Genç; 24 yıl sonra amcasının da gönül verdiği takımın formasını giymeyi başardı.

Faruk Genç; 17 Nisan 1997 yılında Kocaelispor deplasmanına giderken kaza geçiren minibüsün içindeydi. Türkiye Kupası finali için Trabzon’dan kalkan araçla beraber İzmit’e giden amca; karşılaşma dönüşünde kaza geçiren ekibin içindeydi. Faruk Genç ile beraber 4 taraftar daha bu kazada hayatını kaybetmişti.

Faruk Can Genç Hayallerine Kavuştu

Trabzonspor forması giyen genç futbolcu yaptığı açıklamada; amcasının Trabzonspor uğruna hayatını yitirdiğini belirtti. Sonrasına kendisinin de bir gün o formayı giymek için çalıştığını söyledi. Trabzonspor altyapısında fazlasıyla çalıştığını söyleyerek; bir gün A takım forması giymek için fazlasıyla çaba harcadığını ifade etti. O formayı giydiği an hayallerini gerçekleştirerek; sözleşme imzaladığı anda bunu amcasının mezarına giderek; onunla paylaştığını da sözlerine ekledi.

Daha Yolun Başındayım

Sahada her zaman amcasının yanında olduğunu hissettiğini ifade eden Faruk Can Genç; halen daha yolun başında olduğunu belirtti. Daha fazla çalışmaya devam edeceğini ve Trabzonspor’un başarısı için çalışmayı sürdüreceğini de sözlerine ekledi.

Faruk Can Genç’in babası Ömer Genç de açıklama yaparak; oğluyla gurur duyduğunu ifade etti. Hayatını kaybeden abisinin de tam bir Trabzonspor sevdalısı olduğunu sözlerine ekledi. Faruk Can Genç’in sahaya çıktığı ilk anda mutluluktan gözyaşlarını tutamadıklarını söyleyerek; oldukça buruk bir mutluluk içine girdiklerini ifade etti. Ailecek Trabzonspor’a bağlı olduklarını ifade eden Ömer Genç;  oğlunun takıma uzun yıllar boyunca hizmet edeceğini ve giderek daha da iyi bir futbolcu olacağını söyledi.

Etiketler

newstanitim