Fatih Terim ‘Fiziksel Yorgunluk’ Dedi

29 Ağustos 19.15’te gerçekleşen Kasımpaşa ve Galatasaray karşılaşması, ilk başlarda Galatasaray’ın attığı iki gol ile birlikte şekil değiştirmişti. Ancak Karşılaşmanın devre uzatmalarında 45+2 de gol bulan Kasımpaşa açılan farkı bire düşürmeyi başardı.

Galatasaray – Kasımpaşa ikinci devreye geçildiğinde, Kasımpaşa Galatasaray’a bir gol şansı daha tanımadan beraberliği yakalamayı başardı. Böylece karşılaşma 2 -2 şeklinde tamamlanmış oldu. 90+6 uzatmalara gidilse de iki tarafta gol bulamadı. restbetcdn.com

Galatasaray’ın şampiyonluk hayali için Süper Lig’de geçirdiği 4 hafta boyunca, son hafta tek düşüş yaşayan takım oldu. Karşılaşma sonrasında Fatih Terim’den gelen açıklama ise farklıydı.

Galatasaray bu haftanın kaybedeni oldu ve şampiyonluk adayları arasında haftayı puan kaybı yaşayarak kapatan tek takım olarak bitirdi. Kasımpaşa deplasmanında 2-0 öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamayan Fatih Terim ve öğrencileri maç sonu motivasyon düşüşlerine engel olamadılar.

Karşılaşmanın ardından Fatih Terim, yaşanan puan kaybı ile ilgili basın mensuplarıyla konuştu ve henüz 3. hafta olmasına rağmen fiziksel yorgunluktan kaynaklı bir kaybediş olduğundan bahsetti. Sarı kırmızılı takım, Avrupa kupası ve lig maçları nedeniyle son 11 günde 4. Maç oynadı.

Kasımpaşa ve Galatasaray karşılaşması öncesinde Süper Lig’de ilk sırada yer alan Galatasaray, karşılaşma sonrasında yerini Beşiktaş’a bırakarak 2. Sıraya düştü. Ayrıca müsabakadan iki takım da 1’er puan alarak evlerine döndü. Bu durum Fatih Terim ve öğrencileri için üzücü oldu.

Etiketler

newstanitim