Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs Büyütme Estetiği

Meme büyütme, meme boyutundan memnun olmayan ve herhangi bir sebeple büyütmek isteyen kadınlara uygulanan cerrahi işlemdir. Ankara meme büyütme kliniği kullandığı kaliteli protezler ile meme boyutunu küçük algılayan kadınlara estetik olarak düzgün ve dolgun memeler sunar.

Meme Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Ameliyat sırasında plastik cerrahinin en son teknolojik aletleri kullanılmaktadır. Böylece operasyon hızlı bir şekilde tamamlanır. İşlem sırasında kalıcı büyümeyi sağlamak için göğüslere modern silikon protezler yerleştirilir.

Ameliyattan sonra hiçbir iz kalmaz ve en kısa sürede günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve Ankara meme büyütme ayrıcalıklarından yararlanmak için klinik uzmanlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Temel olarak 2 tipi vardır: Yağ enjeksiyonu ve yapay silikon protez implantasyonu olarak iki yöntemi bulunur.

Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyattan sonraki ilk 5 gün kolda ağrı oluşabilir. İlk 1 hafta ani ve ani hareketler yapılmamalı, ağırlık kaldırılmamalıdır. Ameliyattan sonraki ilk 10 gün sigara ve alkol tüketilmemelidir. İlk 2 hafta araba sürmenize ve sırt üstü yatmanıza izin verilmez. Egzersize başlamak için yaklaşık 1 ay beklemelisiniz.

Meme Büyütme Estetiği Neden Yapılır?

Yapısal olarak küçük göğüsler, göğüs asimetrisi (göğüsler arasındaki boyut farkı), bir kaza, ameliyat veya yaralanma sonrası göğüs kaybı ile ortaya çıkabilir.

Meme Büyütme Estetiği Kimler için Uygundur?

Estetik meme büyütme, meme oluşumunu tamamlamış ve meme ameliyatının tıbbi açıdan güvenli olduğu 18 yaşını doldurmuş herkes tarafından yaptırılabilir. Eğer meme boyutlarınızdan memnun değilseniz Ankara meme büyütme kliniği ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci

Estetik meme ameliyatı sonrası takip için 1 gece yeterlidir. Kişi ameliyattan sonraki ilk hafta günlük yaşamına ve işine dönebilir. Ameliyattan sonra 4-6 hafta spor sutyeni giyilmelidir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?


Liposuction, plastik cerrahide kullanılan bir tür yağ aldırma ameliyatıdır. Hastanın muayenesine bağlı olarak genel, bölgesel veya lokal anestezi altında yapılır. Normal kilolu, fazla kilolu veya cilt elastikiyeti iyi olan kişilerde iyi sonuçlar verir.

Günümüzde en yaygın uygulanan estetik operasyonlardan biri Ankara liposuction güzellik işlemleridir. Ankara liposuctionile diyet ve sporla erimeyen inatçı yağ bölgelerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

Liposuction için temel anlamda iki farklı uygulama vardır: Vücut konturunu veya şeklini değiştirmek için kozmetik liposuction ve (tıbbi olarak gerekli) rekonstrüktif liposuction olarak bilinir. Rekonstrüktif kullanım, kronik hastalıklarda lenfödem ve vücut bölgelerindeki lipomlardan fazla yağın alınması için lipödem tedavisini içerir. Ankara liposuction için uzman hekimler ile iletişime geçebilirsiniz.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Ne egzersizin ne de diyetin gideremeyeceği fazla yağlardan kurtulmak ve ideal bir vücuda kavuşmayı sağlar. Liposuction ile inatçı yağlara veda etmek için Ankara liposuction güzellik işlemleri yapılır.

Göz Kapağı Ameliyatı

Blefaroplasti olarak da bilinen göz kapağı estetiği, alt ve üst göz kapaklarındaki sarkmış deri ve kas dokusunu ortadan kaldıran germe ameliyatıdır.

Göz Kapağı Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Göz kapağı düşüklüğü tedavisinde altta yatan nedenlere bağlı olarak ve muayene sonucuna göre 3 farklı cerrahi yöntem seçeneği hastalara uygulanır: Levator kası ameliyatı, Müller kası ameliyatı ve askı işlemleri olarak hastalar için en uygun ameliyat seçilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Kimler Olabilir?

Göz kapağı düşük olan tüm hastalarda kullanılır. Sadece estetik nedenlerle değil, aynı zamanda görüş alanının daralması gibi sorunlara neden olduğu için tedavi edilmesi gerekir. Yaş sınırı yoktur, çocuklar için de yapılabilir. Detaylı bilgi için Ankara göz kapağı ameliyatı kliniğine başvurabilirsiniz.

Göz Kapağı Ameliyatı Öncesi

Ayrıntılı bir tıbbi öykünün ardından yapılan muayenede;

  • Görme,
  • Göz kırpma derecesi,
  • Levator kapak kasının işlevi,
  • Göz kapağını kapatan orbicularis kasının işlevi,
  • Göz kapağının aşağı ve kapalı bakma konumu,
  • Varsa göz yapılarının yer değiştirmesi,
  • Göz hareketleri

Ayrıntılı bir oküler ve oküloplastik muayene ile incelenir. Çocuklarda ışığa tepkinin özellikleri, göz yüzeyinin durumu, her iki göz kapağının düzlemleri arasındaki ilişki, göz kuruluğu ve alerjinin varlığı, kirpiklerin yapısı ve ek testler hangi cerrahi yöntemin uygun olduğunu belirler.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Estetik göz kapağı operasyonları lokal ve genel anestezi altında yapılır. Ameliyat öncesi uygulanan anestezi sayesinde işlem sırasında ağrı hissi olmaz. Alt ve üst göz kapağı estetiği, Ankara göz kapağı ameliyatı merkezinde estetik kaş kaldırma gibi diğer bazı ameliyatlarla birlikte de yapılabilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Yaklaşık 1 ile 1,5 saat içerisinde operasyon tamamlanır. Ameliyattan sonra genellikle ağrı olmaz, ancak morarma veya şişlik olabilir. Bu ödemin ortalama süresi 5 ile 7 gündür.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları

2022 göz kapağı estetiği fiyatları ve 2022 badem göz estetiği fiyatları operasyona dair pek çok faktörden etkilenmektedir. Hasta ile görüşmeden ve detaylı bir muayene gerçekleştirmeden fiyat belirlemek mümkün değildir. Ankara göz kapağı ameliyatı için uzman hekimler ile iletişime geçerseniz detaylı bilgi ve ortalama bir fiyat alırsınız.

Etiketler