Göğüs Büyütme Estetik Yöntemleri

Göğüs Büyütme Estetik Yöntemleri

Göğüs büyütme ameliyatı, bir kadının göğüslerini büyütmek ve/veya yeniden şekillendirmek için yapılan cerrahi işleme verilen addır. Meme büyütme, silikon implant denilen protezlerle veya yağ enjeksiyonları ile yapılır. Göğüs büyütme, daha dolgun, daha taze ve daha büyük göğüslere neden olur. Kullanılan yöntem meme büyütme fiyatları için belirleyicidir.

Göğüs, kadın güzelliğinin ve figürünün en önemli sembollerinden biri olarak kabul edilir. Bu nedenle memelerinin büyüklüğünden memnun olmayan birçok kadın meme büyütme fiyatlarıhakkında araştırma yapar. Kliniğimiz ile iletişime geçerek meme büyütme fiyatları ve merak ettiğiniz diğer konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Kilo alıp verme, hamilelik sonrası sorunlar, memede şekil kaybı veya doğuştan memede küçük problemlere bağlı olarak yapılabilir. Yaşla birlikte, zamanın yıkıcı etkisine yerçekimi de eklenir ve meme şeklinde deformasyon görülür. Bu deformasyon, büzülme ve/veya bükülmeyi ifade eder.

Protezler yuvarlak veya gözyaşı damlası şeklinde olabilir. Protezlerin dış yüzeyleri ya pürüzsüz ya da pürüzlüdür. Birçok çalışma, pürüzlü yüzeyli protezlerin etrafındaki kapsüllemenin, düz yüzeyli protezlerden daha az olduğunu göstermiştir. Kullanılan silikona bağlı olarak meme büyütme fiyatları değişmektedir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütmede kullanılan üç yöntem vardır. Bunlardan ilki ve en yaygını silikon meme protezleridir. İkinci yöntemle memeye yağ, üçüncü yöntemle dolgu maddesi enjekte edilir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Mevcut herhangi bir tıbbi durumunuz, alerjiniz veya düzenli olarak kullandığınız ilaçlar varsa, doktorunuza bildirmelisiniz.

Sigara içiyorsanız, ameliyattan birkaç gün önce doktorunuzu bilgilendirmeli ve sigarayı bırakmanız gerekip gerekmediğini sormalısınız.

Ameliyattan birkaç gün önce kas ağrısı yaşamamak için ağır sporlardan kesinlikle kaçınmalısınız. Doktorunuz ameliyattan önceki gece su yememenizi ve su içmemenizi söyleyecektir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat tamamlandıktan sonra vücutta şişlik birikmeye başlar. Vücudun şişmesi göz önüne alındığında, operasyonun başarısız olduğu düşünülmemelidir. Ödemin daha az toplanması ve daha hızlı geçmesi için gerekli önlemler alınmalıdır.

 Ameliyattan sonraki ilk hafta yüzünüzü çok sıcak suyla yıkamayın. Sauna ve solaryum ziyaretlerinden 2 aya kadar kaçınılmalıdır. Isı şişliği arttırır ve iyileşmeyi yavaşlatır.

Kişi ameliyattan sonra en az 1 ay ağır spor yapmamalıdır. Kendini zorlamamalıdır. Ağır nesneleri kaldırmayın.  Spor sutyeni doktorun önerdiği süre boyunca giyilmelidir.

Ameliyattan sonra sigara içmek yasaktır. Sigaranın iyileşme sürecini yavaşlatan ve istenmeyen sonuçlara yol açabilen bir faktör olduğunu unutmayalım. Meme küçültme fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Maalesef devlet düzenlemeleri nedeniyle meme küçültme fiyatları web sitesinde yayınlanamamaktadır. Meme küçültme fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Nedir?

Ameliyat sizin için seçilen tekniğe bağlı olarak genellikle 3-4 saat sürer. Hastanede ve genel anestezi altında yapılır. Ameliyattan sonraki ilk gün dışında ağrı olmaz. Ancak bu amaçla silikon protez kullanılacaksa 2-3 gün ağrı kontrolü yapılması gerekir.

Ameliyattan çıktığınızda drenler vardır ve bu drenler 3 gün boyunca duracaktır. Drenaj sadece hastanın yararına kullanılır. Ameliyat günü hastanede kalacaksınız. Diğer tüm kontroller ve bandajlar kliniğimizde yapılmaktadır. Detaylı bilgi ve meme küçültme fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Kimlere Uygulanır?

Esasen bu cerrahi, bir estetik problemin (gevşekliğin) diğerine (iz) dönüştürülmesi olarak görülebilir. Bu nedenle bu ameliyat herkes tarafından tercih edilmeyebilir. Göğüslerinizdeki sarkıklık orta düzeydeyse ve yara izlerinin sizi ciddi anlamda rahatsız edeceğini düşünüyorsanız bu ameliyattan önce bir kez daha düşünmelisiniz.

Ciddi derecede sarkık göğüsleriniz varsa ve daha kötüsü olamaz diyorsanız bu ameliyat tam size göre. Ameliyat sonunda istediğiniz büyüklükte sıkı göğüslere sahip olacaksınız.

Oluşan sarkıklık ciddi rahatsızlığa neden oluyorsa evlilik öncesi meme dikleştirme yapılabilir. Ancak iz ve cerrahi işlemi doktorunuzla detaylı olarak görüşmenizde fayda vardır.  Her iki operasyon kombine şekilde uygun tekniklerle yapılmaktadır. Meme dikleştirme fiyatları kullanılan yöntemlere bağlı olarak değişim göstermektedir.

Meme Dikleştirme Sonrası Bilinmesi Gerekenler?

1 ay süreyle destekli koruyucu spor sutyeni kullanılması tavsiye edilir. Bunun dışında bir iç çamaşırı kullanmak pek sağlıklı olmayabilir.

Meme Dikleştirme Fiyatları

Göğüs dikleştirme, öncelikle ameliyatı yapan doktorun deneyimine bağlıdır. Ayrıca ameliyat olduğunuz hastane, gerektiğinde kullanılan silikon protezin markası ve hastanede kalış süresi de meme dikleştirme fiyatları içinetkilidir.

Ortalama meme dikleştirme fiyatını öğrenmek için kliniğimizi aramanız yeterlidir. Hangi yöntemin sizin için uygun olduğunu ve silikon meme protezinin gerekli olup olmadığı ziyaretinizde belirlenecektir. Meme dikleştirme fiyatları hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler