Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Google, Yeniden Yapılanma Sürecinde

Google, Yeniden Yapılanma Sürecinde

haber haber -
12 0

Google’ın Öncelik ve Fırsatlara Yatırım Açıklaması

Bir Google sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, şirketin önceliklerine ve önemli fırsatlara yatırım yaptığına vurgu yapıldı. Bu doğrultuda, Google’ı en iyi konumlandırmak için ekiplerin verimliliklerini artırmak ve kaynakları optimize etmek amacıyla büyük değişiklikler yapıldığı belirtildi.

Bürokrasinin Azaltılması ve Yapıların Basitleştirilmesi

Açıklamada, bürokrasinin azaltıldığı ve çalışanlara şirket öncelikleri üzerinde daha etkin çalışma imkanı tanımak amacıyla yapıların basitleştirildiği ifade edildi. Bu sayede, çalışanlara daha fazla sorumluluk ve esneklik verilmesi hedefleniyor.

İşten Çıkarmalar ve Yeniden Yapılanmalar

Açıklamada belirtilenlere göre, işten çıkarmaların şirket genelinde olmadığı ve etkilenen çalışanların şirket içinde farklı roller için başvurabileceği belirtildi. Kaç kişinin işten çıkarılacağına dair net bir bilgi verilmedi, ancak yeniden yapılanmalarda Hindistan, Chicago, Atlanta ve Dublin gibi merkezlere kaydırılmaların söz konusu olduğu ifade edildi.

Google’ın İşten Çıkarma Politikası

Google, geçen yıl binlerce çalışanının işine son vermiş ve bu yıl da çeşitli birimlerde yüzlerce çalışanını işten çıkarma kararı almıştı. Şirket, yeniden yapılanmaların normal iş akışının bir parçası olduğunu ve bu süreçlerin şirketin uzun vadeli hedeflerine ulaşmasına yardımcı olduğunu belirtiyor.

İlgili Yazılar