Hasta Yatağının Parçalarının Kaliteli Olması Önemlidir

Hastanın tedavi aşamasında sırt yüksekliğinin ayarlanması önemlidir. Hasta yataklarının üretim parçaları hastanın ihtiyacına göre ve çeşitli fonksiyonel yapıda sağlanır. Hastanın tedavi sürecinin konforlu geçmesi gerekir. Hasta bakıcısının hastaya kaliteli bir hizmet sağlaması gerekir. Bunu hasta yatakları sayesinde vererek ayda sağlar. Hasta yatağının parçalarını oluşturan motoru, yan korkulukları, karyola iskeleti gibi parçaların kaliteli ve kullanışlı olması gerekir. Hem daha dayanıklı olur hem de uzun yıllar kullanılmış olur. Hastaya daha sağlıklı bir ortam kazandırılmış olur. Hasta yataklarının parçalarının kaliteli olması önemlidir. Hasta yatağı fiyatları yatağın cinsine ve özelliklerine göre değişir. Fonksiyonel özelliği fazla olan hasta yatağı fiyatında artış gözlenir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

  • Kumandalı hasta yatağı: Yatakta bulunan fonksiyonel özelliklere küçük bir kumanda sayesinde hâkim olarak kullanabileceğiniz yatak çeşididir.Fiziksel bir zahmete katlanmadan hasta yatağına istenilen şekli rahat verebilirsiniz.
  • Felçli hasta yatağı: Bu tür hastalar felçli olduğu için fiziksel aktiviteleri bulunmamaktadır. Bu yüzden bu yatak özel dizayn edilmiştir. Bu yatak içerisinde tuvalet, oynar başlık, yatağın hastaya uygun pozisyon verilmesi gibi özelliklere sahiptir. Manuel ve kumanda ile çalışır özelliğe sahiptir.
  • Motorlu hasta yatağı: Bir, iki, üç, dört motor özelliğine sahip hasta yatağı çeşididir. Yatağın altında bulunan gizli bölmede yatağın motoru bulunur. Kumanda ile kontrol edildiği için fonksiyonel özelliğe sahiptir.
  • Şişme hasta yatağı: Yatağın üzerine serilen şişme yatak pratik şekilde kullanılır. Pompası sayesinde istenildiği zaman şişirilip hazır hale getirilir.
  • Lazımlıklı hasta yatağı: Tek başına tuvalet ihtiyacını karşılayamayacak şekilde yatağa bağlı olarak yatan felçli ve yaşlı hastaların sıklıkla kullandığı yatak türüdür. Bakıcıyı zorlamadan özel bölmesi bulunan yataktır.  Hastanın rahat şekilde tuvalet ihtiyacının karşılanması için kullanılır.

Son zamanları Türkiye’de kullanılan hasta yatakları her bütçeye uygun şekilde satılıyor. Bütçenizi sarsmadan alabileceğiniz birçok hasta yatakları bulunuyor. Hasta yatağının ne kadar kullanılacağını bilmeyen ve dar bütçeli aileler için hasta yatağı kiralama seçenekleri bulunur. Bizden bu hizmeti güvenli şekilde alabilirsiniz.

Etiketler

newstanitim