Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek Vergi İhbarında Yeni Kanallar Açtı

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek Vergi İhbarında Yeni Kanallar Açtı

haber haber -
16 0

Bakan Şimşek Vergi İhbarlarına Yeni Alternatifler Sunuyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gelir İdaresi Başkanlığının yeni devreye aldığı kanallarla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Vergi kayıp ve kaçağıyla mücadelede etkinliklerinin devam ettiğini belirten Şimşek, vatandaşlara daha kolay ve hızlı ihbarda bulunma imkanı sağlandığını duyurdu.

Whatsapp, Bip, X Ve Instagram İle İhbar Mümkün

Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, vatandaşlar şimdi ihbar ve şikayetlerini Whatsapp, Bip, X ve Instagram gibi platformlar üzerinden kolaylıkla yapabilecekler. BİP Vergi İhbarı Servisi, Instagram ve X hesapları üzerinden yapılan direkt mesajlar ve WhatsApp İhbar Hattı (05521890189) da vatandaşların hizmetine sunuldu.

Vatandaşlar, düşük KDV oranı uygulamaları, IBAN/PTT çeki yoluyla ödeme talepleri, fiş/fatura eksiklikleri, kaçak ürün satışları gibi konularla ilgili vergi ihbarlarında bulunabilecekler.

VİMER İhbar Hattı ve Dijital Vergi Dairesi

Ayrıca, denetim işlemleri hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, ihbar ve şikayetlerini VİMER ihbar hattını arayarak ya da gib.gov.tr veya Dijital Vergi Dairesinde yer alan Vergi İhbarı bölümünden kayıt numarası alarak yapabilecekler.

İlgili Yazılar