HAZIR WC ÜRÜNLER TERCİH EDİLİYOR

HAZIR WC ÜRÜNLER TERCİH EDİLİYOR

HAZIR WC ÜRÜNLER TERCİH EDİLİYOR

Hazır seyyar tuvalet wc ünitelerin tercih edilmesinden birden fazla kaleme malzemeler yer almaktadır. Kullanılan malzemeler arasında duş üniteleri ve tuvalet kabin üniteleri de birinci sırada yer alan ünitelerdir.

Ülkemizde hazır wc ünitelerin satılmasında ve ilerlemesinde en önemli katkıyı sağlayan polyester ürünleri yapan şirketler olmuştur. Polyester yapı sistemlerini 20 yıl önce tanımak elbette mümkün değildi. Gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda fabrikaların olsun kamu binaları olsun ve bireysel kullanımlarda da bağ bahçe yapımlarında da hazır taşınabilir wc seyyar tuvalet ürünlerinin kullanılmasının yolunu açmıştır.

MOBİL SEYYAR TUVALET WC KABİN TAŞINABİLİR ÜRÜNLER TERCİH EDİLİYOR

Mobil tuvalet ürünleri günümüzde Anadolu’da da artık yaygınlaşmış ve gerek mevsimlik işçilerin kullanımı ve bir diğer sektörlerde hizmet sunması adına yapılan inşaat yapımında da sıklıkla tercih edilen ürünler olmuştur.

Bir ürünün artması ve kullanımının daha fazla yaygınlaşması ile beraber iç alanda kullanılacak olan malzemelerini de değişime de yol açmıştır.

Ürünler iki tip şekilde üretilmektedir. Tek cidarlı ve yalıtımı olan ürünlerdir. Tek cidarlı olanlar yalıtımsız ürünleri oluşturmaktadır. Yalıtımsız ürünler ise belli başlı şantiyelerde kullanılmak üzere kısa sürede yani kısa süreli kullanım amacıyla yapılmış olan ürünleri oluşturmaktadır. Aynı şekilde bunların duş üniteleri de vardır. Bir diğer yalıtımlı malzemeler değilse daha uzun süre ömürlü olan yapılar yapılmaktadır.

ZAMANLA SEYYAR TUVALET WC DUŞ ÜNİTELERİNDE DEĞİŞİMLER OLMUŞTUR

Prefabrik mobil tuvalet ürünlerinde de tercihler yapılırken müşterilerden gelen istekler doğrultusunda zamanla bir takım değişimler uygulanmıştır.

Bu değişimlerin yapımı duvar panellerinde ve kapı sistemlerinde sıklıkla görmekteyiz. Eskiden polyester malzeme ile daha sık kullanılarak yapılan duvar panelleri günümüzde alüminyum sandviç panel malzemelerden de yapıldığı ve aynı kalitede uzun süre dayandığı görülmektedir. Polyester olan malzemeler arasında poliüretan olarak adlandırılan hazır köpük malzeme yapımı ile yapıldığından dolayı yalıtımı sağlayan bu malzeme çok pahalı malzemedir. Ama bir diğer sandviç panel malzemelerde ise fiyat farkı yarı yarıya daha uygundur. Bu doğrultuda daha fazla şirket günümüzde yer almıştır her bir şirket ürünler hakkında çeşitli arttırmaya gitmiş ve pazar da yer alabilmek için daha fazla rekabetçi reklam vermeye başlamışlardır.

Aynı şekilde konteyner malzemelerde de önceden sadece saçlar ile yapılan duvar işlemleri artık burada da sandviç panel malzemelerin kullanılması artmıştır. İleriye doğru sandviç panel kullanımı da azalacaktır ve yeni bir üründe açıklayarak teknolojinin gelişmesi ile beraber ısı yalıtım daha uygun maliyetlerle yapılabilir hale gelecektir. Teknoloji hazır Yapı sektöründe birçok konuda gelişmesine bir ilerlemesinde etkin rol oynamış ve sürekli sektöre domine etmiştir.

Genel itibari ile konteyner ve prefabrik sistemlerini tercih edilmesinin en önemli avantajları uygun fiyat ve kısa sürede kurulmasıdır ister Doğu Anadolu’da isterse Batı ülkelerde de dahil birçok bölgede hazır Yapı sistemleri sıklıkla kullanılır ve kısa sürede üretim vesek işlemleri yapılabilir.

Hazır Yapı sistemlerinde tercih edilen projeler özel bilgisayar yazılımları ile çizilmektedir ayrı olarak firma içerisinde bulunan inşaat mühendisleri aracılığıyla da gerekli ölçüp analiz testleri yapılmaktadır.

3 BOYUTLU YAZILIMLARLA PREFABRİK TASARLANIYOR

Bir nevil müteahhitlerin yapmış olduğu bütün işlemler aynı şekilde hazır Yapı sistemleri özel yazılımlar kullanılarak tek tek incelenip ve uygun yazılımlar yardımı vasıtasıyla yapılmazsa test edilmesi artık bilgisayar sayesinde mümkündür. Ayrı olarak prefabrik yapıp kurulmadan itibaren odaların bilgisayar yardımıyla tasarlanması yani inşaatın yapılmadan son halini gösterilmesi de müşterilerin anlaması açısından oldukça fayda sağlayan bir özellik olmuştur. Teknoloji hazır yapı sistemlerinin sürekli içerisinde yer almaktadır ve yeni yeni oyuncuların da bu alana girmesine neden olmaktadır. Ülkemizin hazır teknolojik sistemler de daha ileri seviyelere gelmesi için daha çok çalışmaya ve daha iyi çözümleri üretmek için de daha profesyonel ekiplerle birlikte yol almaya çalışmalıyız.

Sadece Türkiye içerisine değil aynı şekilde yurtiçi içerisinde de rekabetçi kurum ve şirketler vardır. Her kurum ve şirket kendi arasında rekabet edebildiği gibi uluslararası düzeyde de ülkelerin döviz kazancını etki eden hazır yapı sektörleri de önemli bir kalemi oluşturmaktadır.

Bugün herhangi bir ülkenin herhangi bir noktasına şehrinde yapılan köprüler yollar hemen yanında yer alan konteynerler vasıtasıyla seyyar wc üniteleri vasıtasıyla yapılabilmektedir. Çünkü oraya gelen ekip en az 30 40 kişi olsa dahi normal ihtiyaçlarını karşılamada hazır yapı sistemlerinin olması özellikle önemlidir. Bu sistemler vasıtasıyla iş alanında herhangi bir zaman kaybı olmadan kısa sürede tamamlanmasında yardımcı gereçlerin hazır yapı sistemleri oluşturmaktadır.

Etiketler