İmamoğlu Merter’deki eski İGDAŞ binasının satışını iptal etti

İBB Meclisi CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, Merter’deki eski İGDAŞ binasının satışının İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından fiyat yetersiz bulunduğu ve rekabet oluşmadığı gerekçesiyle iptal edildiğini duyurdu. 

İBB Meclisi’nin ağustos ayı oturumlarının ilk birleşimi  Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde başladı. İBB Meclisi 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında toplanan meclisin ilk oturumunda siyasi parti grupları adına gündeme ilişkin konuşmalar yapıldı.

CHP’li Meclis Üyesi Ülkü Sakalar, İBB’ye ait İstanbul Vakfı’nın ihtiyaç sahipleri için geçtiğimiz yıl düzenlediği bağış kampanyasına izin verilmemesi üzerine çıkan tartışmaya değindi. İstanbul Valiliği’nin başvuruya 25 Haziran tarihli yazısı ile izin verilmediğini bildirdiğini, 2 Temmuz günü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyu kamuoyuna duyurunca İçişleri Bakanlığı’nın geri adım atarak iznin verdiğini hatırlattı.

Sakalar, bu karar sonrasında İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun sosyal medya hebasından bakanlığın açıklamasını ekleyerek yaptığı “CHP’li İBB Başkanı her zamanki gibi… Yine yalan, yine algı ve yine manipülasyon peşinde” açıklamasını eleştirdi.

Sakalar, Göksu’nun sosyal medya hesabını kontrol edip paylaşımının durup durmadığını baktığında silmediğini gördüğünü belirterek “Kimin algı ve manipülasyon yaptığı ortada. Kimseye yalan borcumuz yok. Başkanımız İstanbul’a her zamanki gibi doğruları söyledi” dedi.

“OTOPARK SATIŞA ÇIKMADI”

İBB şirketi İGDAŞ’a ait Merter’deki bir kısmı katlı otopark olan eski hizmet binasının  geçtiğimiz ay KİPTAŞ tarafından düzenlenen müzayedede 147 milyon 174 bin 933 TL’ye satılması da tartışıldı.

Etiketler

idealyasam