Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İran Cumhurbaşkanı’nın Helikopter Kazası

İran Cumhurbaşkanı’nın Helikopter Kazası

haber haber -
31 0

Mansuri’den Alınan Bilgiler

İran devlet televizyonuna konuşan Mansuri, İran-Azerbaycan sınırındaki bir barajın açılış töreninden dönüşte Cumhurbaşkanı Reisi’nin konvoyunda 3 helikopterin olduğunu belirtti. Mansuri, Reisi’nin bulunduğu helikopter ile diğer helikopterlerin yerel saatle 13.30’da irtibatının kesildiğini ve arama çalışmalarının başladığını açıkladı.

Olayın Gelişimi

İran devlet televizyonu, Reisi’nin helikopterinin sert bir iniş yapması sonucu kaza meydana geldiğini bildirdi. Kazada Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Doğu Azerbaycan Eyalet Valisi Malik Rahmeti ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Ali Haşim’in de bulunduğu belirtildi. Arama kurtarma ekipleri, olumsuz hava şartları nedeniyle çalışmaların zor ilerlediğini aktardı.

Arama Çalışmaları

Mansuri’ye göre, aramalar 2 kilometrelik bir alanda sürüyor. Ancak yağmur ve sis gibi hava koşulları ile bölgenin zor şartları çalışmaları olumsuz etkiliyor. Arama ekipleri, Reisi’nin helikopterinde bulunan 2 kişiyle telefon irtibatı kurduklarını belirterek, hadisenin büyük olmadığı kanaatine vardıklarını aktardılar.

İlgili Yazılar