Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Milletvekili Gazze’deki Durumu Eleştirdi: “Hamas Ne İstiyorsa Yapılıyor”

İsrail Milletvekili Gazze’deki Durumu Eleştirdi: “Hamas Ne İstiyorsa Yapılıyor”

haber haber -
24 0

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Tutumu Eleştirildi

İsrail’in Kanal 14 televizyonuna konuşan milletvekili Amit Halevi, ülkesinin Gazze’ye yönelik saldırılardaki tutumunu sert bir dille eleştirdi. Halevi, İsrail’in Gazze’ye 7 aydır saldırılarını sürdürdüğünü belirterek, kontrolün ellerinde olmadığını ifade etti.

Halevi’nin İddiaları

Halevi, “Philadelphia Koridoru’nu tutmadınız, (Gazze) Şeridi bölmediniz, yakıtı kontrol etmediniz, yardımları kontrol etmediniz, yardımları dağıtan siz değilsiniz. Dolayısıyla bölgenin kontrolü sizde değil.” diyerek Hamas’ın isteklerinin karşılandığını savundu.

Halevi’nin Çarpıcı Sözleri

İsrail Savunma Bakanı’nın açıklamalarına cevaben “Hamas ne istiyorsa yapıyor” diyen Halevi, İzzeddin el-Kassam Tugayları hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı. Halevi, Hamas’ın ve İslami Cihad’ın tugaylarının hala aktif olduğunu ve kontrol altında olduklarını belirtti.

Çatışmaların Yıkıcı Etkileri

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, İsrail’in son saldırılarında Gazze’de 4 katliam gerçekleşti ve 31 Filistinli hayatını kaybetti. Toplamda 35 bin 303 kişinin öldüğü ve 79 bin 261 kişinin yaralandığı bildirildi. Ayrıca, İsrail güçlerinin engellemesi nedeniyle enkaz altında kalan ölülere ulaşılamadığı vurgulandı.

İlgili Yazılar