Kaka Tutma Oyun Terapisi

Kaka tutma sorunu özellikle küçük çocuklarda çok ciddi sorunları meydana getirmektedir. Tuvaletini tutan çocukların yanı sıra bebeklerde dahi bu sorun yaşanabilir. Bu sorun ile birlikte çocuk tuvaletini yapmak yerine onu tutar, uzun bir süre bekletir. Bu durum ailelerin de dikkatini çeken bir sorun oluyor. Bu sorunun sebepleri arasında tuvaletini yapan çocuğun geçmişte yaşadığı bir sorun, ebeveynlerin yaptırmasını beklemesi, çeşitli psikolojik sorunlar veya bu durumun onun hoşuna gitmesi olabilir.

Kaka tutma oyun terapisi ile bu gibi sorunları çözmek gerekiyor. Aileler pek çok çözüm yöntemi deneyip başarılı olamadıysa hemen uzman terapistimiz ile iletişime geçerek kaliteli bir terapiye başvurabilir. Yüksek başarı oranı ile çocukların tuvalet eğitimine tam anlamıyla ulaştıran terapimiz, çocukların sorunsuz bir şekilde tuvaletini yapmalarını sağlıyor. Çocuğun tuvaletini yapabilmesi ve geçmişte yaşadığı problemlerin çözülebilmesi hedeflenen bu terapide çocuk ile terapist iletişime geçerek bazı yöntemler denenir. Birçok çözüm yöntemi uygulanan bu terapide çocuk son aşamada artık tuvaletini sorunsuz bir şekilde yapmaya başlar.

Pedagog Ayşenur Akbulut, bu konuda verdiği hizmet ile birlikte çocukların tuvalet eğitiminin tamamlanmasını, kaka tutmakla ilgili sorunun tam olarak çözüme kavuşmasını sağlıyor. Eğer siz de bu sorundan muzdarip iseniz ve etkili bir pedagog arıyorsanız hemen Ayşenur Akbulut ile iletişime geçerek terapiye başlayın.

Kaynak : https://izmirpsikoloji.com/cocuklarda-kaka-tutma/

Etiketler

newstanitim