Kardeşlik ve Akrabalık Testleri Nasıl Yapılır?

Miras ve mal paylaşımı gibi durumlarda da sıklık başvurulan teknik ve bilimsel yöntemlerden olan DNA testi uygulamaları, bu alanda kişilerin merakını gidermek açısından oldukça güvenilir ve bir o kadar da tespit edilebilir sonuçları ortaya koymaktadır. Bu testlerden son dönemde en çok gündeme gelenler arasında kardeşlik ve akrabalık testleri de yer almaktadır.

Aralarında kardeşlik bağı olduğu iddia edilen iki veya daha fazla birey arasında herhangi bir şekilde biyolojik açıdan akrabalık ilişkisinin olup olmadığının anlamak için gerçekleştirilen bu testler de diğer DNA testi uygulamalarında olduğu gibi kişilerden birkaç farklı şekilde numune alınmasıyla gerçekleştirilebilmektedir. Bu konuyla ilgili olarak bilinmesi gereken tüm detayları https://www.dnatesti.com.tr bağlantı adresine sahip DNA Test Merkezi’mizin kurumsal internet sitesi üzerinden tek tıkla öğrenebilirsiniz.

Kardeşlik Testi Fiyatları Ne Kadardır?

Kardeşlik, dedelik veya akrabalık testleri olarak son dönemde kişilerin merakını gidermelerinde başvurdukları bu testler sanılanın aksine çok pahalı değildir. Her bütçeye uygun fiyatlarla gerçekleştirilebilen bu testlerin fiyatlarını belirleyen pek çok farklı faktörün bulunduğunu söylemek mümkündür. bu yüzden aynı babalık testi uygulamalarında olduğu gibi güncel fiyat seçeneklerini öğrenmek için DNA Test Merkezi’mizin iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir.

Moleküler genetik alanında STR testi olarak da bilinen bu testler X ve Y kromozom testi olarak birbirinden farklı çeşitlere de ayrılmaktadır. Bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Moleküler Biyolog Alpay AVCI, “Erkek kardeşler, erkek soyundan olan kişiler ve amca çocukları arasındaki biyolojik kan bağının tespit edilmesi için Y kromozom testi uygulanmaktadır.” demiştir.

Kardeşlik Testi Sonuçları Güvenilir Midir?

Erkek kuzenlerin babalarının gerçekten biyolojik açıdan kardeş olup olmadıklarını görebilmeleri için yoğun talep gösterdikleri testler arasında yer alan bu testte aynı zamanda aynı ortak babadan olup olmadığını tespit etmek isteyen kardeşler de faydalı sonuçlar elde edebilmektedir.

Özellikle Türkiye’de moleküler genetik alanında en güncel çalışmaları ilk uygulayan kuruluşlardan biri olarak öne çıkan DNA Test Merkezi’miz uygun fiyat seçeneklerinin yanı sıra müşteri memnuniyetiyle de yoğun talep görmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı