Karot Nerelerde Kullanılır?

Karot Nerelerde Kullanılır?

Ağır makine olarak da bilinen ağır ekipman, özellikle inşaat işlerini, çoğunlukla hafriyat faaliyetlerini veya diğer büyük inşaat projelerini tamamlamak için inşa edilmiş ağır hizmet kamyonlarını ifade eder. Ağır makineler, uygulanan kuvvete eklenen girdi kuvveti miktarını çarparak çalışır ve aksi takdirde yüzlerce işçi ve haftalarca emek gerektirecek işlerin zamanın çok kısa bir sürede tamamlanmasına izin verir.

Doğru numune ve doğru parça alımı çok önemlidir. Kendi alanında çok iyi bir iş çıkaran karot makinesi birçok alanda kullanılmaktadır. Delme işi yapılmadan önce betonun ölçüsü alınır ve hangi kısmının delinip kesileceği belirlenir.

Birçok yerde kullanılan bu karot makinesi ile doğru ve düzgün bir kesim elde etmek oldukça kolaydır. Yeni yapılacak olan evlerin tesisatlarında döşenecek olan boruların yerleri için ve elektrik hatlarının döşenmesinde elektrik yuvalarının açılıp kolay döşenmesi içinde kullanır. Kullanım alanı çok geniş olan bu makine aynı zamanda apartmanlarda bulunan korkulukların yuvalarının yapımı ve kombi borularının geçtiği yerdeki duvarı delmek ve kesmek içinde kullanılır.

Makine de bulunan uzatma kablosunun kullanımı yapılacağı zaman bu kablonun başka bir engele takılarak elektrik kaçağına sebebiyet vermemesi de dikkat edilmesi gereken diğer bir noktadır. Makinenin kablo boyu ne kadar uzatılırsa akım değeri düşeceğinden fanı soğutan parça yavaşlayacak ve devride düşecektir. Bu nedenle kablonun olabildiğince kısa tutulması gerekir.

Daha fazla bilgi almak için bize şimdi https://www.betakarot.com/ adresinden ulaşın.

Etiketler