Karşıyakanın En İyi Bosch Kombi Servisi

Günümüzde en çok kullanılan ve ihtiyaç duyulan beyaz eşyalardan biri de kombilerdir. Evlerin, ofislerin ısınmasından, sıcak su teminine kadar hayat kalitesini yükselten birçok yerde kullanılır. Kombiler hem kullanım kolaylığı sağlamaktadır hem de diğer ısıtma yöntemlerine göre daha ekonomiktir. Bu yüzden de çok fazla tercih edilir. Tüm beyaz eşyalar gibi kombiler de uzun süre kullanıma uygun olarak üretilmiştir. Ancak her gün aralıksız bir şekilde çalışan kombilerde kullanımdan kaynaklı ya da teknik nedenlerden dolayı çeşitli arızalar görülebilir. Herhangi bir arıza görülmesi durumunda herhangi bir usta çağırmak yerine deneyimli ekiplerden yardım almak gerekir. Karşıyaka Bosch servisi tüm kombi çeşitlerini tamir etmekte ve gereken bakımlarının yapmaktadır. Yapmanız gereken tek şey Bosch kombi servisi ile iletişime geçmektir.

Bosch Kombi Petek Temizliği

Kombilerin görevi evin içindeki musluklara sıcak su sağlamak ve tüm odalarda bulunan peteklerin içine sıcak su akışını sağlamaktır. Petekler uzun süre temizlenmezse içinde toz ve kir birikir. Ve bu kirler peteklerin ısınmasını engeller. Peteklerin bir tarafı sıcak olurken kir biriken alan ısınmaz. Böylece hem ev gerektiği kadar ısınmaz hem de etrafa kötü kokular yayılır. Bu nedenle Bosch kombi petek temizliği düzenli olarak yapılması gerekir. Her yıl düzenli olarak yaptırılan kombi temizliği hem evinizin iyi ısınmasını sağlar hem de yakıttan tasarruf etmiş olursunuz. Kombinizin daha uzun ömürlü çalışması ve evinizin daha iyi ısınması için yaptıracağınız petek temizliği konusunda da Bosch kombi servisi sizlere yardımcı olacaktır.

Bosch Kobi Baca Çekişinde Sorun

Bosch kombiler herhangi bir sorun ortaya çıktığında arıza kodu verir ve çalışmasını durdurur. Bosch kombi baca çekişinde sorun C4 arıza kodu gösterir. C4 arıza kodunun nedenleri aşağıdaki gibidir:

  • Baca gerektiğinden uzun olabiliri ya da ek baca yerine oturmamış olabilir. Baca boyu standartlara uygun hale getirilerek sorun giderilmiş olur.
  • Baca eğer yerinden çıkarsa kombi C4 uyarısı verir. Baca yerine oturtularak sorun giderilmiş olur.
  • Fan motorunda arıza olabilir. Tamir edilerek ya da değiştirilerek sorun çözülür.
  • Hava akış şaltesi arızası olabilir. Bosch kombilerin en önemli parçalarından biri olan prosestat Bosch hermetik kombilerde bulunur. Arızalanması halinde kontaklar açılmaz veya kapanmaz. Bu burum anakart arızasına neden olabilir ve parça değişimi gerekebilir. Arızanın giderilmesi için Bosch kombi servisi çağırılmalıdır.

Bazı arızalar servise gerek kalmadan giderilebilse de arızanın neden kaynaklandığını tam olarak öğrenebilmek ve daha büyük sorunlara yol açmamak için Bosch kombi servisi ile iletişime geçip öncelikle durumun tam olarak tespiti sağlanmalı daha sonra gerekirse servis çağırılmalıdır.

Bosch Kombi Servisi Telefon

Kış aylarında baş tacı olarak kullanılan kombiler hem evlerin ısınmasını hem de sıcak sı teminini sağlar. Arızalanması halinde insanlar zor durumda kalabilir. Kombi arızalarında sorunun neden kaynaklandığını anlamak için mutlaka Bosch kombi servisi telefonu ile servise ulaşmak gerekir. Bilinçsiz bir şekilde müdahale edilen arızalar istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Çünkü kombiler su, elektrik ve gaz ile çalışır ve diğer beyaz eşyalara göre arızalar daha tehlikeli sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle de öncelikle can sağlığını tehlikeye atmamak için uzman kişilerden destek alarak kombinin tamirini yaptırmak gerekir. Bosch kombilerin bakımı ve tamiri için 7/25 bosch kombi servisini arayabilir ve arıza kaydı oluşturabilirsiniz veya bakım için randevu alabilirsiniz. Böylece kombinizi daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı