Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kenar Koruma

Kenar Koruma

haber haber -
19 0

İş sağlığı ve güvenliği yasamıza göre, işverenler esas olarak düşme riskinin olduğu tüm alanlarda toplu önleyici tedbirler almakla yükümlüdür. Bu işlemler denilince ilk akla gelen ise İş sağlığı ve güvenliği için gerekli olan kenar koruma sistemidir. Sanayi tesislerinde balkon, çatı, teras, merdiven ve açıklıklar gibi düşme tehlikesi olan tüm alanlara kalıcı veya geçici bariyerler konulmalıdır. Düşme riski olan noktaları önceden belirlemeniz gerekir. Kenar Koruma işlemleri için Try Mühendislik sizi bilgilendirir ve atölyesinde uygun kenar koruma sistemleri üretmektedir. Sistemi birleştirir ve size sunar. Bir özet rapor hazırlar ve isteğe göre de sunar. Ayrıca kullanıcıya da cihazı kullanması için gerekli bilgilendirmelerini yapar.

Kenar koruma sistemleri, boşlukların kapatılmasına ve tehlikeli yüksekliklerde güvenli çalışma bölgeleri oluşturulmasına yardımcı olur. Hepimizin bildiği gibi, ülkemde inşaat sektöründe çok sayıda kaza oluyor ve kaza oranı çok yüksek. Bu nedenle yüksekte çalışırken güvenliğe çok önem verilmelidir. Kenar koruması, yüksekte güvenli bir şekilde çalışmak için atabileceğiniz en önemli adımlardan biridir. Güvenliğin ön planda olduğu bir çağda kenar koruma sistemi satın alarak her açıdan güvenli bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz. TSE onaylı bu sistemlerden tam bir güvenle yararlanabilirsiniz. Kenar koruma sisteminin temel amacı, kapsamlı güvenlik ve kapsamlı koruma ilkesine dayalı olarak kişisel yaralanmaları önlemek, kullanılan ekipmanı korumak ve çalışanların ve şirketin çıkarlarını korumaktır. Try Mühendisliğin Kenar Koruma Sistemleri olarak kazaları ve mal ve ekipman yaralanmalarını önlemek için politikamız doğrultusunda hareket etmek birinci önceliğimizdir. Try Mühendislik İskele ve Kalıp Sistemleri olarak dış cephe iskele sistemleri, kalıpsız iskele sistemleri ve kalıp sistemleri dahil olmak üzere tüm hizmetlerimizde ve güvenlik politikamızda %100 müşteri memnuniyeti derecesine sahibiz.

Ürün 30 x 50 x 2 mm TSE onaylı kutu ölçülerinde tabana kaynaklanmış taban plakası ile bir birim olan kenar koruma sistemi kapsamında gelmektedir. Taban plakasındaki 12 çaplı deliklerden M10x70mm beton vidaları ile zemine sabitlenir. Galvaniz kaplama ve ustalıkla kesilmiş ve kaynaklanmış detayları ile yıllarca ve projelerde hizmet edecekler. 112 cm uzunluğundaki koruma direkleri üzerinde bariyer kilitleme pimi bulunmaktadır. Kenar koruma levhası burulmaya karşı çok dayanıklı 6 adet galvanizli telden oluşmaktadır 2. Yukarıdan aşağıya 15 cm topuk plakası vardır. Saha şartları gereği 255 cm ve 125 cm boylarında standart üretim yapılmaktadır. Turuncu polyester boya görünürlüğü artırır ve birçok projenizde uzun süre yıpranmadan kullanılabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir