Kiralık İş Makinesinin Avantajları

İş makinelerinin yüksek fiyatı sebebiyle işletmelerin faaliyetlerini eksiksiz olarak tamamlamaları için alternatif bir hizmet olan kiralama hizmetleri günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. Birçok işletme tarafından kendi iş yüküne uygun farklı boyut ve özelliklerde kiralık vinç seçenekleri bulunmaktadır. Kiralık vinç hizmetlerinin kendi içerisinde yöntemleri mevcuttur. Üç tür yöntemden oluşan kiralama hizmetleri yerinde kiralama, ofiste kiralama ve mobil kiralama olmak üzere müşterilere sunulur. Yerinde kiralama vinç sahasında ilgili makinenin görülmesi üzerine yapılan anlaşmadır. Ofiste kiralama ise yetkililer tarafından özelliklerin sunulmasıyla müşterilerin ihtiyaç duydukları vinç çeşitleri üzerinden yapılan anlaşmadır. En sık tercih edilen mobil vinç kiralama ise telefon ya da internet üzerinden firmalar ile iletişime geçilerek yapılan anlaşmaları kapsar.

Vinç Kiralama Prosedürleri

Vinç kiralama prosedürleri oldukça basittir. Satın alma sonrasında yapılan sigorta ya da bakım gibi maliyet gerektiren işlemler müşterilere yansıtılmamaktadır. Tercih edilen makineler her daim çalışır durumda ve periyodik bakımları yapılmış olarak teslim edilir. Gerektiği durumlarda makineler ile beraber uzman operatör desteği de verilir. Yukarıda anlatılan üç kiralama yönteminden herhangi bir tanesini tercih ederek işletmeniz için en uygun koşulları sağlayan makine üzerine firma yetkilileri ile anlaşma sağlamanız mümkündür. Kiralama için yapılan sözleşme dahilinde firmanıza kesilen faturayı ay sonu hesaplamalarınızda gider olarak gösterebilirsiniz. Bu sayede vergi ödemelerinden de indirim kazanmış olursunuz. Periyodik bakımları yapılmış olan makinelerin iş sırasında sorun çıkartma riski oldukça düşüktür. Firmanızın yetkilisi tarafından yapılacak anlaşma dahilinde ekstra bir prosedür gerekmez.

Sepetli Vinçlerin Tercih Nedenleri

Sektör fark etmeksizin birçok iş için sıklıkla tercih edilen sepetli vinçlerin kullanım amacı genellikle emniyet ve güvenliği üst planda tutmaktır. Firmalar insan gücünün yetersiz kaldığı noktalarda ağır yükleri taşımak ya da uzun mesafelere erişim sağlayabilmek adına uzun kolları olan farklı boyutlardaki vinç seçenekleri arasında seçim yapmaktadır. Bu vinç çeşitlerinde en ideal kullanım avantajı sağlayan modeller genellikle sepetli platformlardır. Bunun en büyük nedeni güvenli bir şekilde taşıma sağlamasıdır. Ayrıca emniyetli hareket sayesinde işler de daha hızlı ilerlemektedir. Bu da firmanıza ve faaliyetlerinize büyük avantaj sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

Etiketler

newstanitim