Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kızını 32 Yıldır Arıyor: Kayıp Bahar Ateş’in Hikayesi

Kızını 32 Yıldır Arıyor: Kayıp Bahar Ateş’in Hikayesi

haber haber -
46 0

Van Gölü Kenarında Kaybolan Bahar Ateş

1992 yılında Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Yeşilsu köyünde çalışmaya gittiğinde annesiyle kalan kızı Bahar Ateş’in evlerinin yakınında bulunan Van Gölü’ne bağlı Amik Plajı’nda kaybolduğunu söyleyen Kazım Ateş, sosyal medyada 32 yıl önce kaybolan kızının fotoğraflarını paylaşarak insanlardan yardım istiyor.

Umutsuzca Arayış: Kayıp Kızın Peşindeki Baba

Kızının kaybolmasının ardından defalarca kez yetkili kurumlara başvurduğunu belirten ve 11 senedir Antalya’da yaşayan Ateş, kızını hatırlattığı için Van’a gitmediğini dile getirdi. Ateş, “Ömrüm yettiği kadar onu aramaya devam edeceğim” diyor.

“Kızımı Arıyorum”

32 yıldır kızını arayan Kazım Ateş, duygularını şu sözlerle ifade ediyor: “Ben kızımı arıyorum. Nerede sokakta bir çocuk görsem, nerede bir bayan görsem hemen dikkatlice bakıyorum benim çocuklarıma benziyor mu diye. Halen daha arıyorum. Her yere başvurdum, her yere. Hiç kimse bana geri dönmedi. Halen daha kızımın yaşadığına inanıyorum, benim kalbimde yaşıyor. Ömrüm yettiği kadar onu aramaya devam edeceğim.”

“1 Sene Önce Kaybolacağı İçime Doğmuştu”

Ateş, kaybolduğu günü şu sözlerle anlatıyor: “Dokuzuncu ayın 11’i idi. Yaz ayıydı, havalar sıcaktı. 1 sene önce o çocuğun kaybolacağı benim içime doğmuştu. O gün bugündür ben arıyorum. Halen umutluyum, Allah’tan umut kesilmez. İnşallah bir gün bulunur.”

İlgili Yazılar